Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Mayıs 2018 ( 133 izlenme )
Reklamlar

Nasuhi Güngör, kendi kitabını yalanladı: Gülen-Erdoğan görüşmesi bilgisi dedikodulara dayanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, miting sırasında "Erdoğan ve Fethullah Gülen yüz yüze görüştü" ifadesinin yer aldığı "Yenilikçi Hareket" kitabını okuduğu Nasuhi Güngör, twitter hesabından açıklama yaptı.

Güngör, kitapta geçen “Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi" satırlarının "somut bir bilgi ve belgeye dayanmadığını" söyleyerek, kendi kitabını yalanladı.

Güngör'ün paylaşımları şöyle:

NE OLMUŞTU?

İnce, Kırşehir'de düzenlediği seçim mitinginde, Erdoğan'ı hedef alarak şunları söylemişti:

"Fethullah Gülen'le görüşen namerttir, ispat etmezsen namertsin" dedi. Ben de ona beraber giden kişinin bunu bana sağladığını söyledim. Zarar vermesin o kişiye diye 24 Haziran'dan sonra açıklayacağımı söyledim. Elimde bir kitap var. Nasuhi Güngör. 17-25 Aralık'tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Bu arkadaş bir kitap yazmış. Kitabın 89. sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama sakın kumandayı duvara atma. "Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında uzun süredir orada yaşayan Fethullah Gülen ile bir araya geldi" Yani 2000 yılının mayıs ayında Erdoğan'ın Gülen'le görüştüğünü kendisinin yakın arkadaşı yazmış."

KİTABA DAVA YOK, ALINTILAYAN GAZETECİYE DAVA AÇILDI

Gazeteci Mustafa Hoş, Erdoğan’ın biyografisini anlattığı ve hakkında 6 ayrı dava açılan BİGBOSS kitabında Nasuhi Güngör‘ün “Yenilikçi Hareket. Yeni Dünya Düzeni ekseninde bir değerlendirme” kitabından alıntı yaparak “Erdoğan’ın dış güçler sayesinde iktidara geldiği vurgulanıyor” cümlesini ve konuyu kitabına taşımıştı.

Ardından Tayyip Erdoğan’ın başvurusu üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı “cumhurbaşkanına hakaret suçunu işlediği" iddiasıyla Mustafa Hoş’un ifadesine başvurmuş, Mustafa Hoş’un TCK 299’a göre 1 yıldan 4 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

Gazeteci Mustafa Hoş, BİGBOSS kitabıyla ilgili şu detayı paylaştı:


https://www.birgun.net/haber-detay/nasuhi-gungor-kendi-kitabini-yalanladi-gulen-erdogan-gorusmesi-bilgisi-dedikodulara-dayaniyor-217842.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"250 bin ton ekmeklik buğday ithal edeceğiz" Saray soytarısı Tezcan, Mustafa Kemal Atatürk'e 'terörist' dedi! Cenazede imamdan skandal sözler ! 'Bilhassa okumuşların şerrinden koru bizi Ya Rabbi' İstanbul'da AK Partili belediye başkanına suç duyurusu!