Home
02 Ağustos 2023 ( 10 izlenme )
Reklamlar

Nijeryalı siyasetçi: Petrol ve uranyum işleme konusunda Rusya ile işbirliği yapabiliriz

Nijeryalı siyasetçi: Petrol ve uranyum işleme konusunda Rusya ile işbirliği yapabiliriz

Nijer PanAfrika Partisi Genel Başkanı Umaru Abdurahmane, Moskova'yı ciddi bir ortak olarak gördüklerini vurgulayarak, Rusya ve Nijer'in ülkenin petrol ve uranyum rezervlerini ortak işleyebileceğini belirtti.

Sputnik'e konuşan Abdurahmane, "Ülkemizde uranyum, petrol ve daha birçok şey var ama nasıl çalıştığımızı, bunları nasıl geliştirip paylaştığımızı görmemiz gerekiyor. Çünkü bazı eski ortaklarımız vardı ve hiç yoktu.” Onlarla iyi anlaşmalar. Bu yüzden Afrika artık Rusya'ya bağlı değil. "Rusya ciddi bir ülke ve yaptığımız her şeyi birbirimizle paylaşmamıza yardımcı oluyor." dedi.

Bu bağlamda geçen hafta St. Petersburg'da düzenlenen 2. RusyaAfrika Zirvesi ve Ekonomi Forumu'nun önemine vurgu yapan Abdurahmane, Rusya ile Afrika arasındaki bağların güçlenmesinin sadece Afrika halklarının değil, Rus halkının da yararına olacağını belirtti.

Abdurahmane, Nijer'deki Rus firma sayısının fazla olmadığını ve ülkede daha fazla Rus firmasının bulunması temennisinde bulunulduğunu sözlerine ekledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Afrin'de yaşayan Suriyeliler, Türkiye'deki Suriyelilerin geri dönmemesi için eylem düzenledi! Doktorlar Türkiye’deki durumu anlattı: 100 kişiye test istiyorsak 1-2’sine yapılıyor AKP'li başkan, Abdülhamid anısına 22 milyonluk nikâh sarayı yaptırıyor! Melih Gökçek'in aylarca iade etmediği cip satıldı