Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Ocak 2020 ( 70 izlenme )
Reklamlar

Özgür Özel'den "CHP'liler Kanal İstanbul güzergâhında arazi kapattı" diyen Cahit Özkan'a yanıt


CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, "CHP'liler Kanal İstanbul Projesi güzergâhında arazi kapattı" diyen AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'a yanıt verdi.Meclis'te düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin sorusunu yanıtlayan Özel şunları söyledi:

Cahit Özkan'a Allah alkıl fikir versin. Kanal İstanbul'un 2011'de yapılacağını söyledi birileri. 9 yıldır yapılmıyor. Sonra yapıcaz dediler. Baktık ki Arap sermayesi, Katarlılar orada bir sürü arsa toplamışlar. CHP'liler yapılmasına karşı çıktığı, yapılmayacağını düşündüğü bir kanaldan arsa topladı diyorlar. Allah akıl, fikir versin ama Cahit Özkan'a  samimi bir çağrı... Biz araştırma önergemizi verdik. Diyoruz ki: Kanal İstanbul'un etrafındaki son 9 yıldaki mülkiyet değişimlerini araştıralım. angi arsayı kim kapatmış? Cahit Özkan düsürstse gelsin bu komisyonu kuralım. Eğer CHP'liler arsa kapatmışsa biz rezil olduk. Demek ki biz delirmişiz. Cahit Özkan kendine güveniyorsa Kanal İstanbul çevresinde kim arsa kapatmış, bu meclis araştırsın. Hodri meydan! Kuralım komisyonu, bakalım kaç tane Katarlı, kaç tane yandaş AKP müteahhiti çıkacak? İlk Meclis toplantısında önergeyi indirelim. Cahit Özkan da yüreği yetiyorsa araştıralım.

http://www.cumhuriyet.com.tr/video/siyaset/1714735/ozgur-ozelden-chpliler-kanal-istanbul-guzergahinda-arazi-kapatti-diyen.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yıllarca AKP'ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş daha 'Yeter Artık TAMAM' demiş ! Bakan Koca'dan itiraf! 9.8 TL'lik test kitleri 32 TL'ye alınmış! Fatih'teki bir lisede okul müdüründen 7 öğrenciye cinsel taciz iddiası! İmamoğlu İBB Başkanlığı boyunca yaşadıklarını anlattı! "Bazılarını söylemeye utanıyorum"