Anasayfa
05 Aralık 2020 ( 18 izlenme )

Pakistan'ın Covid19 ile mücadele yöntemi: Ülke genelinde dua edilecek!


Tüm dünya gözünü kulağını koronavirüse karşı geliştirilen aşılardan gelecek haberlere vermişken Pakistan'dan ilginç bir adım geldi. Pakistan, koronavirüse karşı her Cuma ülke genelinde dua etme kararı aldı.


Din adamlarıyla İslamabad’da bir araya gelen Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "Ulema, halktan, marketlere ve farklı kalabalık yerlere giderken dikkatli olmasını istedi." ifadesini kullandı.

Alvi, görüştüğü din adamlarının camilerde Covid19 önlemlerinin etkili şekilde uygulandığını kaydettiğini belirterek yarından itibaren her cuma ülke genelinde salgından korunmak için Allah'a dua edileceğini söyledi.

Öte yandan Alvi, "Ulema, siyasi liderleri vatandaşların canlarını tehlikeye atabilecek geniş çaplı mitingler düzenlemekten kaçınmaya çağırdı." dedi.

Pakistan'da Covid19 vaka sayısı 406 bini geçerken, salgın dolayısıyla 8 bin 200'ün üzerinde kişi hayatını kaybetti.

Ülke genelindeki düğünlerin salonlarda yapılması yasaklandı. Açık alanlardaki düğünler ise 300 kişiyle sınırlandırıldı. Önlemler kapsamında sinema ve tiyatro salonları da kapatılırken, maske takmayanlara ceza uygulanmaya başlandı. Ülke genelinde tüm eğitim kurumlarının 26 Kasım’dan 24 Aralık’a kadar eğitime çevrim içi devam etmeleri kararlaştırıldı. 25 Aralık'tan 10 Ocak'a kadar yarıyıl tatili ilan edildi.

https://www.birgun.net/haber/pakistanincovid19ilemucadeleyontemiulkegenelindeduaedilecek325310

Bunlar da İlginizi Çekebilir