Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
10 Kasım 2017 ( 50 izlenme )
Reklamlar

"Para'dan Atatürk'ü sildiler" diyen Erdoğan'a CHP'den yanıt

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP döneminde paralara İsmet İnönü'nün resminin basılmasını eleştirmesine CHP'li Barış Yarkadaş'tan yanıt geldi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan Saray'da düzenlenen törende, "Atatürk ebediyete irtihal ettikten sonra o ana kadar Türk lirası üzerinde Atatürk'ün resmi vardı. Sonra o resim paranın üzerinden kaldırılmış onun yerine İnönü'nün resmi konulmuştur. Onu yapan kim, o zamanki CHP'nin ta kendisidir. Bu tarihten sonraki CHP önce İsmet İnönü'nün daha sonra başına geçen diğer başkanların CHP'si olmuştur. Bugünkü CHP de başındaki malum zatın CHP'sidir. Atatürk'ün mirasçısı olduğu iddia edilen CHP'nin Atatürk'le olan ilişkisi 10 Kasım 1928'de kesilmiştir" diye konuştu.

ERDOĞAN'A 'FETÖ ETKİNLİĞİ İÇİN BASTIRILAN PARA' HATIRLATMASI

Erdoğan'ın İsmet İnönü'nün resminin basılı olduğu paralar üzerinden CHP'yi eleştirmesine CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'tan yanıt geldi. Yarkadaş, kişisel Twitter hesabından FETÖ'nün düzenlediği Türkçe Olimpiyatları organizasyonunun madeni paralara basılı fotoğraflarını paylaşarak, "Bu da Recep Tayyip Erdoğan döneminde basılan paralar... Unutmuşsa, kendisine hatırlatalım..." ifadelerini kullandı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/863479/_Para_dan_Ataturk_u_sildiler__diyen_Erdogan_a_CHP_den_yanit.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BÜYÜK SKANDAL! İnkilap tarihinden Atatürkçülük çıkartıldı! AKP'den torpil bulan 1 günde memur oluyor! Bütçeyi tarumar edecek oy yatırımı! Türkiye'de eğitimin son fotoğrafı!