Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
15 Mart 2018 ( 253 izlenme )
Reklamlar

RTÜK Akit TV’ye ‘dur’ dedi!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Akit TV’ye şok bir ceza kesti.

RTÜK, Akit TV sunucusu Ahmet Keser’in canlı yayında yaptığı skandal açıklamaların ardından ilk cezayı kesti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın RTÜK TV'ye yaptığı başvuru sonuçlandı.

RTÜK, Akit TV sunucusu Ahmet Keser'in "Sivil öldürecek olsak Cihangir, Nişantaşı, Etiler ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başlarız" sözlerini yayınlayan Akit TV'ye, ceza kesti.

RTÜK, Akit TV'nin bir aylık reklam gelirinin yüzde üçü oranında para cezası keserken, bu cezanın, ortalama 25 bin TL'ye denk geldiği ifade edildi.

Yarkadaş'ın şikayetini değerlendiren RTÜK, kanala program durdurma cezası da verdi. Kurul, Akit TV'deki programın üç gün boyunca yayınlanamayacağına hükmetti.

"TBMM BAŞKANI NEDEN SUSKUN?"

Kararı değerlendiren CHP'li Barış Yarkadaş, "RTÜK'ün başvuruyu değerlendirip yetersiz olsa da ceza vermesini önemsiyoruz. Bu tür nefret suçlarının ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmemesi gerektiğinin altını da bir kez daha çiziyoruz" dedi.

Açıklamasında, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı da eleştiren Yarkadaş, şunları kaydetti:

"Akit TV spikeri Ahmet Keser, Nişantaşı, Etiler, Cihangir ve daha birçok yerde yapacağını duyurduğu katliama TBMM'yi de ekliyor. Bu sözlerin ardından çağrı yaptığımız ve tepki göstermesini istediğimiz TBMM Başkanı İsmail Kahraman ise kılını bile kıpırdatmıyor. Merak ediyorum; Kahraman bu sözler karşısında TBMM'nin şeref ve haysiyetini neden korumuyor? Neden suç duyurusunda bulunmuyor? Akit TV'den neden çekiniyor? Yoksa TBMM üyelerinin ölüm tehdidine maruz kalmasına ilişkin sözleri meşru mu görüyor?"

https://www.siyasetcafe.com/rtuk-akit-tvye-dur-dedi-sok-ceza-32378h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saray ve faize bütçe yetmedi: Bütçe açığı 123.7 milyar lira oldu Dayakçı abi kıyağı... Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’nin “akçeli işleri” ortaya çıktı! Avukatın etek boyuna takan hakim, daha önce de avukat yumruklamış İnce'den 3. Havalimanı işçilerine Nazım'lı destek