Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Nisan 2021 ( 4 izlenme )

Sağlık Bakanı vakalardan sonra aşı bedellerini de gizledi!


Sağlık Bakanlığı bütçe giderleri tablosunda ilaç şirketlerine ödenen aşı bedelleri ile müteahhitlik şirketlerine ödenen şehir hastanelerinin kira ve hizmet bedelleri artık gösterilmiyor.


Hekimler Ergün Demir ve Güray Kılıç “5 Nisan tarihinde yayımlanan mart dönemine ait mali tabloda bütçe gider türü ayrıntıları ve hangi kaleme ne kadar harcama yapıldığı bilgisi ortadan kaldırılmıştır. Tabloda kaldırılan bütçe gider türünde iki önemli kalem dikkat çekmektedir: Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yılında aşı/ilaç şirketlerine aşılama hizmetleri için öden miktar ile müteahhitlik şirketlerine şehir hastaneleri kira ve hizmet bedelleri için ödenen miktar” dediler. 

'SALGINDA AŞI POLİTİKASI AÇIK VE ŞEFFAF OLARAK YÜRÜTÜLMELİ'

Salgında aşı politikası açık ve şeffaf olarak yürütülmelidir. Aşı bedelini siyasiler cebinden ödememektedir. Ücretler vatandaşlardan alınan vergilerden oluşan genel bütçeden karşılanmaktadır. Onun içindir ki her bir doz aşının maliyeti topluma açıklanmalıdır.

'VATANDAŞLAR CAN DERDİNE DÜŞMÜŞ İKEN AKP İKTİDARI SALGINI RANTA DÖNÜŞTÜRME ÇABASINDA'

Vatandaşlar can derdine düşmüş iken AKP iktidarı salgını ranta dönüştürme çabasında. Sayın Koca vatandaştan neyi saklamaya çalışıyorsunuz?” 


http://www.krttv.com.tr/gundem/saglik-bakani-vakalardan-sonra-asi-bedellerini-de-gizledi-h71116.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir