Home
20 Aralık 2020 ( 74 izlenme )
Reklamlar

Sayıştay’ın raporunda ortaya çıktı: AKP’li belediyede yurttaşların parasını hep beraber yemişler!


Sayıştay’ın yayımladığı 2019 yılı denetim raporunda, sadece AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nın kullanması gereken “temsil ağırlama bütçesinin” 31 adet Daire Başkanlığı ve Şube Müdürlüğü tarafından da kullanıldığı ortaya  çıktı. AKP’li belediye bu şekilde yurttaşların 24 milyon 676 bin 69 TL’sini temsil ve tanıtma giderlerine harcadı.
Sayıştay denetçilerinin hazırladığı 2019 yılı denetim raporunda, AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde sadece başkanlık makamına ait temsil ağırlama bütçesinden 31 adet Daire Başkanlığı ve Şube Müdürlüğü’nünde mevzuata aykırı şekilde faydalandığı ortaya çıktı.

DAİRE BAŞKANLIKLARI VE ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ DE KULLANMIŞ

Sayıştay raporuna göre, AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde 2019 yılında temsil ağırlama giderleri için 24 milyon 676 bin 69 TL harcandı. Kanuna göre, temsil ağırlama bütçesi yalnızca belediye başkanlık makamı tasarrufunda kullanılmakta. Raporda, bu bütçeden Daire Başkanlıkları ve Şube Müdürlüklerinin de harcama yaptıkları tespit edildi.

SAYIŞTAY MEVZUATA AYKIRI BULDU

Sayıştay raporunda, “5393 sayılı Belediye Kanunu’nun Belediye giderleri başlıklı 60’ıncı maddesinde temsil, tören, ağırlama ve tanıtım giderleri belediye giderleri arasında sayılmakta. Temsil, ağırlama bütçesinin Başkanlık makamını temsile yetkili olan Belediye Başkanı tarafından kullanılması gerekmekte olup, bütçenin diğer harcama birimlerince kullanılması mevzuata aykırılık teşkil etmektedir” ifadelerine yer verdi.

https://tele1.com.tr/sayistayinraporundaortayaciktiakplibelediyedeyurttaslarinparasinihepberaberyemisler290821/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu: "İstanbul’un kasası bereket doldu, çünkü israfçılar yok!" 'Arkadaşlarımı bırakamam' diyerek girdiği madende şehit oldu Gafları, hataları pahalıya maloldu! Murat Kurum inişe geçti, anketlerde çakıldı Güney Kore'ye 356 kişi giden AKP'liler, otelde mucizevi şekilde 507 kişi olmuş!