Home
15 Haziran 2021 ( 34 izlenme )
Reklamlar

Sedat Peker'in iddiaları AKP'yi sarstı! Erdoğan sonrası konuşuluyor...


Milli Görüş'e yakınlığıyla bilinen Fehmi Çalmuk, “AK Parti’de, Erdoğan sonrası yeni bir partiyle yola devam etme stratejisi tartışılıyor” dedi.


Fehmi Çalmuk, Politikadam'da "Kahpe Fakları" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

AKP'yi ve parti içindeki grupları takip eden Çalmuk, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarının içeride rahatsızlığa neden olduğunu, bazı önemli isimlerin, iddiaların odağında olan kişilerin istifa etmelerini istediklerini kaydetti.

“ERDOĞAN SONRASI TARTIŞILIYOR”

Fehmi Çalmuk, parti içindeki bir grubun Erdoğan sonrasını konuşmaya başladığını ileri sürdü.

Çalmuk, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan’ın sağlık sorunlarının giderek arttığını, artık AK Parti’nin Erdoğan sonrasına, altını çizerek belirtiyorum Erdoğan sonrası yeni bir partiyle yola devam etme stratejisi tartışılıyor.

Yanlış okumadınız, Erdoğan sonrası AK Parti, Erdoğan ve AK Parti sonrası siyaset…”

HAS PARTİ’DEN GELENLER…”

Çalmuk yazısını şöyle sürdürdü:

“Yani, olursa hamam suyu olmazsa hamur suyu… AK Parti olursa AK Parti, olmazsa yerine yeni parti… Parti çevrelerinde konuşulan ve Erdoğan ekibinin dile getirdiği ise HAS Parti pratiği. Diyeceğim o ki ‘Harun gibi gelip Karun gibi zengin olanlar’ diye itham edilen AK Parti kadrolarına ilişkin yapılan tespitin doğruluğu son Peker videolarıyla ortaya konulduğu öne sürülüyor. Parti içinde HAS Parti’den gelenlerin birlikte hareket etmesi, etkinliklere birlikte katılmaları da bu iddiaların zemin bulmasına neden oluyor.

Elbette AK Parti kadrolarının olan olaylardan rahatsızlıkları konusunda etrafında hem fikir oldukları merkez “Milli Görüş” geleneği… Burada en önemli isim ise Oğuzhan Asiltürk… Erdoğan çizgisinden ayrılmadığı sürece onun yanında olacak.

HANGİ VEKİL KİME YAKIN?

Saadet yönetimi de giderek “Hayra motor, şerre fren” çizgisine geliyor. Temel Karamollaoğlu iki haftadır genel merkez de merkez karar yönetim kurulu üyeleriyle görüşüyor. Görüşlerini, önerilerini alıyor.

Bu geleneğin dışında İslami gelenek ise Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’nin çizgisinde… DEVA çizgisine ise daha çok Güneydoğu ve Doğu Anadolu Milletvekilleri yakın duruyor.

Elbette siyasetin merkezindeki Ak Parti, ununu eleyip asmış değil. Başlarında Erdoğan durdurdukça partiden ancak mercek altında olup operasyon çekilenler kopabilecektir…”


https://www.krttv.com.tr/gundem/sedatpekeriniddialariakpyisarstierdogansonrasih81563.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir dönem kapanıyor: Yaşlılar için bedava toplu taşıma yolculuğu tarih olacak Barış Pınarı Harekâtı bölgesinden acı haber: 4 şehit! İmkânlar AKP'lilerin yakınlarına mı yarıyor ! 'İsveç'ten dönmek için uçak bulamayınca, halamın torunu olan SAĞLIK BAKANI'nı aradık bize uçak gönderdi !' İktidar binalarla övünürken, hastane kuyruğu vatandaşları isyan ettirdi!