Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Haziran 2020 ( 23 izlenme )
Reklamlar

Sel felaketi yaşayanları şoke eden fatura!


Sel sonrası yapılan çalışmalarda kurtarma ekipleri tarafından afet bölgesine çağrılan kepçe ve çekicilerin faturaları; ilgili firma tarafından köylüye gönderilip bir an önce ödenmesi istendi.Bursa’da 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel felaketinin yaşandığı Kestel’in Dudaklı köyü sakinleri şimdi de fatura şoku yaşadı. Sel sonrası yapılan çalışmalarda kurtarma ekipleri tarafından afet bölgesine çağrılan kepçe ve çekicilerin faturaları; ilgili firma tarafından köylüye gönderilip bir an önce ödenmesi istendi.

Köyü yerle bir eden sel suları sebebiyle onlarca ev ve binlerce dönüm ekili alan sular altında kalırken, sel suları çok sayıda araç, traktör ve römorku sürüklemişti. Bölgedeki kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerin çağırdığı çekicilerin binlerce lirayı bulan fatura yüküyle sarsılan köylüler tepkili…

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, mağduriyetin giderilmesi için Bursa Otoparkçılar ve Kurtarıcılar Odası Başkanı Ongun Özdemir görüştükleri açıklamasını yaptı. 

BAHÇEYİ BIRAK, ALT YAPIYA BAK

Oysaki Bursa’da afet göz göre göre gelmişti.

Yanlış, plansız şehirleşmenin faturasını yine vatandaş ödemişti. Bursa’nın kangren olmuş sorunlarından biri olan alt yapı için acil çözüm alınması gerekirken, kaynakları “Millet Bahçesi” gibi kentin önceliği olmayan projelere aktaran Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da yağmur suyu tahliyesi için ızgaraların yenilenmesi ihalesinin geçen yıl eksik belge, bu yıl ise salgın nedeniyle ertelendiği ortaya çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; Kestel, Orhangazi, İznik ve İnegöl'de 10 ağır hasarlı, 35 az hasarlı yapı tespit edildiğini belirtmişti. Felaketin ardından bölgeye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise“Bursa’nın yaralarını saracağız, oluşan zarar ve ziyanı karşılayacağız” açıklamasını yaparken köylüler oluşan zararın karşılanmasını bekliyor.

https://odatv4.com/sel-felaketi-yasayanlari-soke-eden-fatura-30062000.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'AKP'ye 15 yıl destek oldum, üye bile topladım, işadamıydım iflas ettim, şimdi çay param bile yok' Nihayet anlamış ! Elazığ'dan enkaz ve kurtarma görüntüleri gelmeye başladı Anketlere göre AKP’nin yolu ‘taşlı’…Kararsız oylarda ciddi yükselme var ABD, bu ülkeler sayesinde 44 milyar dolar kazandı! İçlerinde Türkiye de var!