Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
15 Haziran 2019 ( 48 izlenme )
Reklamlar

Sendikadan skandal yanıt: Emir büyük yerden!


Ekrem İmamoğlu’na destek olduğu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki (İBB) işinden olan Nuri Başkapan’a, bağlı olduğu Öz Orman İş Sendikası sahip çıkmadı. Öz Orman İş Sendikası’na görevinin sonlandırıldığına yönelik bildirimde bulunan Başkapan’a sendikanın yanıtı, “Sendika olarak çok yapabileceğimiz bir şey yok. Emir büyük yerden. Sen de rahat durmamışsın, ne işin var siyasetle” oldu.


İBB'nin Ağaç ve Peyzaj A.Ş. biriminde 5 yıldır çalışan Nuri Başkapan’ın görevine, İBB’nin seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek olduğu gerekçesiyle son verildi. Bunun üzerine İş Mahkemesi’ne başvuran Başkapan, arabulucuk birimine yönlendirildi. Arabulucuda yapılan duruşmanın anlaşmazlıkla sonuçlandığını kaydeden Başkapan, her ay 115 TL aidat ödediği Öz Orman İş Sendikası’nın kendisine destek olmadığını anlatarak, “Üst yöneticilerden biri ‘Sendika olarak çok yapabileceğimiz bir şey yok’ dedi. Daha sonra Öz Orman İş Sendikası Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeki Sungur, beni arayarak, ‘Senin durum biraz dikenli, emir büyük yerden. Sen de rahat durmamışsın, ne işin var siyasetle, niye işine ekmeğine bakmıyorsun? Siyasi paylaşımların nedeniyle işlem yapmışlar. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok’ dedi” diye konuştu. İş Mahkemesi’ne vereceği dava dilekçesinde sendikanın duruşundan da bahsedeceğini belirten Başkapan, “Dava dilekçemde sendikaya 5 yıl boyunca ödediğim aidatlarımı da geri isteyeceğim” ifadelerini kullandı

İmamoğlu'na 50 TL bağış yaptığı için İBB'deki işinden kovuldu !


http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1440304/Sendikadan_skandal_yanit__Emir_buyuk_yerden_.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Kayyum Vali'den Erdoğan'a ve AKP'li bakanlara 600 bin liralık hediye! Mansur Yavaş’ın satış ilanı verdiği yerler TOKİ’ye devredilmiş! Erdoğan'dan inanılmaz sözler! 'AKM'yi yıktık çatlayın patlayın' İstanbul Valiliğinin Çapa açıklamasında skandal detay: Deniz kumu!