Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Mart 2019 ( 434 izlenme )
Reklamlar

Suriyeli kadınlar ikinci eş oldu…


CHP’nin raporunda bu tespit yapıldı: CHP, “Yanlış göçmen politikasının faturasını vatandaş ödüyor” ve “Ensar ve muhacir söylemi Suriyeli sığınmacıya derman olmuyor” başlıklı iki ayrı rapor hazırladı.4 milyon  göçmen nedeniyle Türkiye'nin üstlenmek zorunda kaldığı ekonomik ve sosyal maliyetlere dikkat çekilen raporda, “Suriyelilerin 2 milyon 184 bini, 15-65 yaş aralığındadır ve çalışma izni verilen Suriyeli sayısı ise 27 bin 930'dur. Büyük bölümü kayıt dışı olmak üzere 1 milyonun üzerinde Suriyeli çalışmaktadır” ifadesi kullanıldı.

‘13-14 YAŞINDA EVLENİYORLAR'

CHP'nin raporunda, Suriyelilerin ucuz iş gücü olarak çalıştırıldığına dikkat çekilirken, kadınların 2'nci eş olarak yasaya aykırı biçimde evlendirildikleri öne sürüldü. Konuya ilişkin şu değerlendirme yapıldı: “15-18 yaş arasındaki her 100 Suriyeli kadından 15'i evlidir. 13-14 yaşında gebelik ve çok eşlilik yaygındır. Kadınlar mağdur olmasın gerekçesi ile Türkiye'ye çok eşli halde gelenlerin evlilikleri, geçerli sayılmıştır. 13 yaşındaki bir çocukla imam nikâhıyla evlenerek cinsel istismar suçu işleyen bir Suriyeli de yasaları bilmediği gerekçesi ile beraat etmiştir. Suriyeli kadınların 2'nci eş olmayı kabul etmesiyle evlilik maddi çıkar unsuru haline gelmiştir.”

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/suriyeli-kadinlar-ikinci-es-oldu-3931633/?fbclid=IwAR07Xw2cCGH6OI3Ihk0L3nTVlNJFy8iOPX1dswjBEs3ffwWhP4Rnfi6wFcE

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Öz kızına tecavüzden tutuklandı! Melih Gökçek’in milyarları gömdüğü Ankapark, Başkent için tam bir kara delik oldu! Tanzim de işe yaramadı: Kuru soğanda kıtlık başladı CHP, Sayıştay raporundaki iddiaları savcılığa taşıdı!