Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Haziran 2019 ( 318 izlenme )
Reklamlar

Suriyeli tarikatçılar Türkiye'de, Alevi köylerinin yanıbaşında devasa saray yaptırıyor!


Merkezi Suriye’de bulunan Haznevi tarikatı Gaziantep’te bir külliye inşa ediyor. Türkiye’de 'İlim ve İrfan' adlı gerici dergi etrafında toplanan tarikatın üyelerinin ücretsiz olarak çalıştıkları belirtilen inşaata kimse yanaştırılmıyor.


Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Karpuzkaya köyü yakınlarındaki yerleşime, merkezi Suriye'de bulunan Haznevi tarikatına ait külliye yapılıyor.

Külliye inşaatında yaklaşık 100 tarikat üyesinin ücretsiz olarak çalıştığı belirtiliyor.

soL'un haberine göre, devasa büyüklükte olan cami ve çevresinde yükselen apartman inşaatına kimse yaklaştırılmazken, külliyenin bölgedeki Alevi nüfusun yoğun olduğu köylere yakın olmasının da çevredeki halkı kaygılandırdığı belirtiliyor.

Tarikatın şeyhi Muhammed Haznevi yılda en az bir kez Türkiye’ye gelip, tarikatının zikir törenlerini yönetirdi. Haznevi geçen yıl öldüğünde, binlerce Türk müridinin cenaze töreni için Suriye’ye geçmek istemesi haber bültenlerine konu olmuştu.

Şeyhliği Muhammed Haznevi’nin oğlu Muhammed Muta Haznevi üstlendi. Haznevi'nin inşaatın tamamlanmasının ardından burada ikamet edeceği söyleniyor.

Türkiye'de İlim ve İrfan adlı gerici dergi etrafında toplanan Haznevi Tarikatı’nın Gaziantep'te çok sayıda başka külliyelerinin de olduğu biliniyor. 

Tarikatın şeyhinin inşaat halindeki külliyeyi ziyareti, 2015 yılında Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı’nın da katıldığı tarikat etkinliğinin görüntüleri ve inşaattan videolar sosyal medya hesaplarından yayımlanıyor.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/suriyeli-tarikatcilar-turkiye-de-alevi-koylerinin-yanibasinda-h131073.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Süzme yandaş Fatih Tezcan'dan Mavi Marmara itirafı 'İktidarda CHP olsaydı 100 bin kişi sokaktaydık !' Çiftlik Bank’tan sonra Türkiye’ye şimdi de ‘Tanker Bank’ çarptı! Akp'liler RTE'yi, Peygamberimiz'den üstün gördüklerini hiç çekinmeden belli ediyorlar ! İstanbul Alibeyköy'de, uyuşturucu madde satıcısını etek giydirip dolaştırdılar !