Anasayfa
01 Aralık 2017 ( 16493 izlenme )
Reklamlar

Zarrab’ın rüşvetini kabul etmeyen tek adam Memur Teoman kimdir?

New York'ta devam eden Zarrab davasında ifade veren Reza Zarrab'ın "doğruları yansıtyor" dediği tapeler ortaya çıktığı zaman dürüstlüğüyle tüm Türkiye'nin takdirini kazanan bir kişi vardı; o da kamuoyunca Memur Teoman olarak bilinen Gümrük Müdür Yardımcısı Teoman Coşkun Dudak'tı.

ZARRAB İSYAN ETMİŞTİ

Söz konusu tapelerde Reza Zarrab’ın “Teoman’a neler yaptım, ne vaatler, ne şeyler. Yok yok adam almıyor. ‘Ben memuriyetimi yakamam’ diyor” diye isyan ettiği memur Teoman Dudak dürüstlüğüyle kamuoyunun büyük takdirini kazanmış ve kirli sürecin en parlak ismi olarak hafızalara kazınmıştı.

MEMUR TEOMAN DEVLET KASASINA 57 MİLYON TL GİRMESİNİ SAĞLAMIŞTI

Teoman Çoşkun Dudak’ın ayrıca Gana’dan Türkiye’ye getirilen 64.5 milyon dolarlık 1.5 ton altın için devlete sahte evrak verildiğini tutanak altına aldığı ve o tutanak sayesinde de devletin kasasına 57 milyon TL girdiği ortaya çıkmıştı.

İSTANBUL’DAN GAZİANTEP’E…

Daha sonra Teoman Coşkun Dudak’ın İstanbul’dan Gaziantep’e tayini çıkmıştı.

Reza Zarrab’ın Amerika’daki davası sürerken Yılmaz Özdil’in 29 Kasım 2017 tarihli yazısında bahsetmesiyle Memur Teoman kamuoyunun tekrar hatırına geldi. Zarrab davasında dönemin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın “4550 milyon Euro” rüşvet aldığı ifade edilirken Memur Teoman’ın adı ise ancak namuslu insanların hafızasında yer etmiş durumda…

http://halktv.com.tr/memurteomankimdir257053

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu taburcu oldu Kiev Büyükelçiliği'nden Türklere flaş çağrı! Kaçıranlar ve tekrar keyifle izlemek isteyenler için Muharrem İnce resitali ! Çiftçiler isyan etti: Dolar artınca zam var, düşünce ses yok!