Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
28 Temmuz 2019 ( 31 izlenme )
Reklamlar

T.C. bir kuruma daha geri döndü


Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın talimatıyla “T.C.” ibaresi eklendi.25 yıl sonra CHP'nin kazandığı Fethiye'de, belediye binası girişinde yer alan tabelaya Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın talimatıyla “T.C.” ibaresi eklendi.

Alim Karaca’nın talimatı üzerine harekete geçen belediye ekipleri, gerekli hazırlıkları yaparak belediye binası önünde bulunan tabelaya “T.C.”ibarelerini yerleştirdi. Karaca yaptığı açıklamada; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda olmaktan gurur duyuyoruz. Belediyemizin ana yol kısmında bulunan tabelasına T.C. ibaresini ekledik. Türkiye’deki birçok belediye başkanı arkadaşımız gibi Fethiye Belediyesi olarak biz de bu ibareyi eklemekten onur ve gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Belediye önünde binaya girişi gösteren tabelaya T.C ibaresi yerleştiren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'ya "jet yanıt geldi. 

CHP'li Fethiye Belediyesi'nin "T.C yok" diyerek giriş levhasına T.C. ibarelerini yerleştirmesinin ardından 20 yıl Belediye Başkanlığı yapan Behçet Saatcı'nın sosyal medya hesabından sert yanıt geldi. "Aykırı Başkan Behçet Saatcı" sayfasından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

"SİYASİ ŞOV İNANDIRICI GELMEMEKTEDİR"

"Seçimlerin üzerinden 4 ay geçmesine rağmen henüz hizmet anlamında bir şey yapamayanlar, Fethiyeyi köy görünümünde teslim alıp modern, çağdaş bir kent haline getiren, 20 yıl gecesini gündüzüne katıp Fethiyemiz için hizmetler yapan Behçet Saatcı’yı sorgulayamaz. Bu anlamda Fethiye Belediyesinin girişinde, Fethiyemize dışardan gelip belediyeye işi düşünlerin belediye binasını bulabilmeleri için yönlendirme amaçlı bulunan Fethiye Belediyesi tabelasında T.C. ibaresi yok diye kimse Behçet Saatcı’nın milliyetçiliğini sorgulamaya kalkmasın. T.C. ibaresi, belediye binasının girişinde ana tabelada yer alır. Fethiye Belediyesinin de ana tabelasında T.C. ibaresi her zaman vardı. 2013 yılında belediyelerden ve resmi kurumlardan T.C. ibaresi kaldırılırken Fethiye Belediyesinde kaldırılmamıştır. Behçet Saatcı’yı karalamak itibarsızlaştırmak isteyenler önce dönüp kendi geçmişlerine bakmalıdır. 2009-2014 yılları arasında Kumluova Belediye başkanlığı yaptığı dönemde belediyenin ana tabelasında T.C. ibaresi bulundurmayanların yapmış oldukları siyasi şov inandırıcı gelmemektedir. Bu tür basit siyasi şovlar hem Behçet Saatcı’yı itibarsızlaştıramaz hem de yapılan bu itibarsızlaştırmalarla halkın gönlünde yer edinemezsiniz. Gönüllerde yer edinemeyenlerin de önümüzdeki 4.5 yılı tamamlayabilmeleri kolay olmayacaktır." 

Murat Sökdü

https://odatv.com/t.c.-bir-kuruma-daha-geri-dondu--24071920.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Para ve gıda yardımı vaadeden Akp Bismil teşkilatı sözünü tutmayınca, Suriyeliler Akp binasını bastı ! 'Eli çabuk' kasiyer, 9 yıl boyunca her gün çaldı! Kömür bitti araziler güme gitti! Soylu’dan seçim tehdidi: Farklı bir sonuç olursa, Türkiye telafisi zor işlere ev sahipliği yapar