Anasayfa1
02 Mayıs 2021 ( 77 izlenme )

Thodex vurgununda flaş gelişme! Faruk Fatih Özer için çember gitgide daralıyor!


Kripto para borsası Thodex vurgununda flaş gelişmeler yaşanıyor. Firari Faruk Fatih Özer'in artık çember gitgide daralıyor. Yakalanması için çalışmaların gizlilik içinde sürdürüldüğü Özer’in kaçma ihtimali olan ülkelerin Yunanistan, Makedonya, Karadağ, Kosova ve Bosna Hersek olabileceği belirtiliyor. Öte yandan Özer'in sürat teknesiyle İtalya’ya kaçma ihtimali de göz önünde bulunduruluyor.


TRT Haber'den Ceyda Muslu'nun haberine göre,Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, vurgunun ardından kayıplara karıştı. Firari Özer'in yakalanması için yürütülen çalışmalar devam ediyor. Özer'in kaçış hikayesinin ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. İlk tespitler Özer'in Mart ayının başında Arnavutluk'ta bazı kişilerle irtibat kurduğu şeklinde…

ARNAVUTLUK VATANDAŞI BİR ÇİFTLE DEFALARCA GÖRÜŞMÜŞ

İddiaya göre Özer, Arnavutluk vatandaşı bir çiftle defalarca telefonda görüştü. Bu çiftten erkek olanın birkaç kez Türkiye’ye giriş çıkış yaptığı belirlendi. Çift olarak ise 9 Mart’ta İstanbul’a geldiler, ancak 24 saat sonra hızlı bir şekilde Tiran’a döndüler. İşte bu tarihten sonra aralarındaki bağlantı koptu, tarihler 20 Nisan’ı gösterene dek... 20 Nisan Salı günü Faruk Fatih Özer, Air Alabania’dan aldığı tek yön uçak bileti ile Tiran’a uçtu.

SÜRAT TEKNESİ DETAYI

Sınırı aşan suçlar konusunda iş birliği ve koordinasyon amacıyla operasyona dahil olan Türk polisi de hem ifade alım işlemlerinde destek oluyor hem de zaman zaman operasyonlara katılıyor. Özer'in kaçma ihtimali olan ülkelerin Yunanistan, Makedonya, Karadağ, Kosova ve Bosna Hersek olabileceği belirtiliyor. Bunlara ek olarak Özer'in sürat teknesiyle İtalya’ya kaçma ihtimali de göz önünde bulunduruluyor. Bu nedenle de Arnavutluk’ta Fier, Avlonya ve Durres sıkı takip altına alındı.

ÇEMBER DARALIYOR

Bu ihtimalin gerçekleşmesinin zor olduğu belirtiliyor çünkü İnterpol nezdinde kırmızı bültenle aranan Özer'in, Avrupa Birliği Sınır Güvenliği Teşkilatı FRONTEX’in hakimiyeti olan bir bölgeden kaçmayacağı üzerinde duruluyor. Özer'in yakalandığı an teslim edileceği için bu yola başvurma olasılığı düşük görünüyor. En yüksek olasılıksa Karadağ... Ancak orada da İnterpol ile birlikte hareket eden Türk polisi çemberi daralttı.

AĞABEYİ VE KARDEŞİ TUTUKLANMIŞTI

Kripto para borsası Thodex hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in kardeşleri Güven Özer ve Serap Özer’in de aralarına olduğu 6 şüpheli tutuklanmıştı.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/thodexvurgunundaflasgelismefarukfatihozericincembergitgidedaraliyorsuratteknesidetayi449864h.htm

Bunlar da İlginizi Çekebilir