Anasayfa1
25 Kasım 2021 ( 71 izlenme )
Reklamlar

Toprak Mahsulleri Ofisi rakamları duyurdu: Ayçiçek yağına rekor zam bekleniyor!


Enflasyon ve üretim zincirindeki bozulmalar nedeni ile sıvıyağ fiyatlarına zam yağmuru yaşanmıştı. Ayçiçeğine yeni zamlar ise dolarda yükseliş nedeniyle gelecek. TMO 6 bin tonluk ayçiçek yağı ithalatı ihalesi yaptı. TMO yetkilileri 1 ton başına ayçiçek yağı fiyatının 1471 dolar olarak belirlendiğini açıkladı.


Toprak Mahsulleri Ofisi ayçiçek yağı ithalatı ihalesi yaptı. İhalede 1 ton başına ayçiçek yağı fiyatı 1471 dolar olarak belirlendi. Ayçiçek yağı fiyatlarının ilerleyen günlerde fırlaması bekleniyor.

Ayçiçek yağı fiyatları sürekli zamlanırken bir yandan da Türkiye dünyada en fazla ayçiçek yağı ithalatı yapan ülke konumunda oluyor. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 6 bin tonluk ayçiçek yağı ithalatı ihalesi yaptı. TMO ihalesinde en iyi teklif ton başına 1.471 dolar olarak belirlendi.

TMO tarafından 6 bin tonluk ham ayçiçek yağı ihalesi tamamlandı. BloombergHT'in haberine göre, ihalede en iyi teklif ton başına 1.471 dolar oldu. Söz konusu 6 bin tonluk teslimatın Tekirdağ limanından yapılması öngörülüyor.

Türkiye’de 2021 yılında da ayçiçek yağı en fazla ithal edilen ürünler arasında yer aldı. Ayçiçek yağı fiyatlarının bu denli zamlanması dolara bağlı ithalat ve iç piyasada artan girdi maliyetlerinden kaynaklı olduğu belirtiliyor. Dolar kurunun her geçen gün artmasıyla ayçiçek yağı fiyatları ilerleyen günlerde zam geleceği öngörülüyor.

https://halktv.com.tr/ekonomi/toprakmahsulleriofisirakamlariduyurduaycicekyaginarekorzambekleniyor654077h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsmail Saymaz tarikatlara bağlı kuruluşları birer birer sıraladı! Erdoğan 'Evimize ekmek götüremiyoruz!' diyen esnafa bunu söyledi 'Al bu keyif çayını iç!' Deprem bölgesindeki konut ihaleleri tanıdığa Gereksiz bilgiydi diyen Gültekin, İnce'den özür diledi!