Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
13 Ocak 2021 ( 7 izlenme )
Reklamlar

TÜGVA il başkanının ses kayıtları ortaya çıktı: AKP’lilerin rüşvet dosyası!


Hakkâri ve ilçelerinde, AKP’li yöneticilerin yapılan atamalardan rüşvet aldığı ve ihalelerde yolsuzluk yapıldığına ilişkin sosyal medyada 2 ayrı ses kaydı ortaya çıktı.Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Hakkari İl Başkanı ve Yüksekova İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Can’a ait olduğu iddia edilen ses kaydında, AKP Hakkâri İl Başkanı Emrullah Gür ve iş insanı N.S’nin de aralarında bulunduğu bazı kişileri ihalelerde ve atamalarda nasıl rüşvet alındığını anlatılıyor.

Can’ın konuşmasının ortaya çıkması sonrası AKP İl Başkanı Emrullah Gür, ses kayıtlarını yayan kimi sosyal medya kullanıcıları ve ses kaydında konuşan kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

16 Aralık 2020 tarihli suç duyurusunda, ses kaydını paylaşan sosyal medya kullanıcılarının, “hakaret”, “iftira” ve “hedef gösterme” suçlamalarıyla cezalandırılması talep edildi. Mustafa Can ise ses kayıtlarının montaj olduğunu öne sürdü.

https://tele1.com.tr/tugva-il-baskaninin-ses-kayitlari-ortaya-cikti-akplilerin-rusvet-dosyasi-306010/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TCDD müdürü Twitter hesabını kilitledi! Asgari ücretliye bedava elektrik Pazarda Erdoğan’ı eleştiren kadın ihbar edildi, misafirliğe gittiği evden gözaltına alındı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel corona verilerini açıkladı: Toplam can kaybı 3.461, vaka sayısı da 127.659 oldu!