Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
24 Nisan 2018 ( 122 izlenme )

Türkiye’de işsizliğin fotoğrafı! İŞKUR 3 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını açıkladı, ardından izdiham oluştu!

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Trabzon İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program kapsamında 3 bin kişiye iş imkanı sağlanacağının açıklanmasının ardından izdiham oluştu.

Türkiye’de işsizliğin fotoğrafı

İşsizlik Türkiye’nin en büyük problemlerinden biri… Hatta erken seçime gidilmesinde yüksek işsizlik ve enflasyonun ciddi bir rol oynadığı uzmanlar tarafından dillendiriliyor. Trabzondan gelen bu fotoğraflar ise Türkiye’de işsizliğin boyutlarını gözler önüne seriyor.

resimid_4896823

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Trabzon İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program kapsamında 3 bin kişiye iş imkanı sağlanacağının açıklanmasının ardından izdiham oluştu.

resimid_4896831

Başvuru süresinin ilk günü iş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren İŞKUR Trabzon İl Müdürlüğü binası önünde yoğun kalabalık oluşturdu. Saat 08.00’den itibaren izdiham olmaması için gruplar halinde alınmaya başlayan vatandaşlar arasında zaman zaman arbedeler yaşandı.

resimid_4896823

İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında il merkezi ve ilçelerde belediyeler ve kamu kurumlarda 6 ay geçici süreyle 3 bin kişinin istihdam edilmesi için başlatılan çalışmaya çok sayıda başvuru yapıldı. İŞKUR binasının önünde uzun kuyruklar oluşurken, içeri girmek isteyen vatandaşlar izdihama yol açtı. Öte yandan başvuruların 27 Nisan günü sona ereceği öğrenildi.

MALATYA’DA DA AYNI GÖRÜNTÜ

Malatya'da Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında geçici işçi alınacağının duyurulmasının ardından vatandaşlar İş-Kur önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Malatya'da TYÇP kapsamında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında 6 veya 9 ay gibi sürelerle geçici olarak 19 yaş ve üzeri yaklaşık 2 bin kişini istihdam edileceğini duyan Malatyalılar, İş-Kur İl Müdürlüğünün çevreyolunda bulunan hizmet binasına akın etti.

malatya-iskur-basvuru-iha

Başvuruda bulunmak üzere sabahın ilk saatlerinde İş-Kur'a gelen çok sayıda kişi, caddede uzun kuyruklar oluşturdu. Kalabalık arasında sıra nedeniyle zaman zaman tartışma yaşandı. Cuma gününe kadar başvuruların alınacağı işte çalışacak 2 bin kişi kura çekimiyle belirlenecek.

İHA

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/turkiyede-issizligin-fotografi-2368198/

Bunlar da İlginizi Çekebilir