Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
10 Ağustos 2018 ( 40 izlenme )
Reklamlar

Uğur Mumcu'ya büyük ayıp! Katledildiği yere trafo koydular!

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun Karlı Sokak’ta bulunan anıtının hemen yanına Başkent Elektrik tarafından trafo inşa edildi. 

Uğur Mumcu’nun 24 Ocak 1993 tarihinde suikasta kurban gitmesinin ardından evinin önünde yapılan anıtın hemen yanına kurulan trafo tepkilere yol açtı.

TMMOB Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Candan, Twitter’dan trafonun fotoğrafının paylaşarak “Başkent Elektrik’ten Uğur Mumcu Anıtına saygısızlık. Başka yer mi kalmamış? Bu ucube derhal kaldırılsın” diye yazdı.

Candan, Twitter mesajında “Uğur Mumcu Anıtına saygısızlık yaptıkları gibi Başkent Destek sorduğum hiçbir soruya da cevap vermemiş, ‘dilekçe verin’den başka bir şey de dememiştir” dedi.


Başkent Elektrik ten Uğur Mumcu Anıtına saygısızlık. Başka yer mi kalmamış.Bu ucube derhal kaldırılsın


Babamın öldürüldüğü yere bu yaptığınız saygısızlık! Bu trafo buradan kaldırılmadığı sürece her gün yazmaya kamuoyu oluşturmaya devam edeceğiz!


http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/katledildigi-yere-trafo-koydular-h105473.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’deki kriz, yandaş medyayı da vurdu! Erdoğan’ı padişah ilan eden yazarın işine son verildi CHP’li Tanal: İBB’de daire başkanları ve müdürler İmamoğlu’nun aleyhinde çalışıyor Mevduatları taşısalar kriz biter Okuduğunu anlamayan bir insan sizce ibadet etmiş olabilir mi ?