Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
28 Eylül 2018 ( 59 izlenme )
Reklamlar

Ünlü restoran zinciri konkordato istedi

Son günlerde özellikle ayakkabı ve inşaat firmaları ile gündeme gelen konkordato başvurularına bir yenisi eklendi. Ünlü kebap zinciri Kaşıbeyaz, Bakırköy Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato istedi.


İstanbul’da 45 yıl önce temeli atılan Kaşıbeyaz Turizm İşletmeleri Sanayi Ve Ticaret AŞ ile şirketin sahipleri Ahmet Kaşıbeyaz ve Mehmet Murat Kaşıbeyaz için konkordato talep edildi. Bakırköy 1. Ticaret Mahkemesine önceki gün yapılan başvuru dilekçesi ile birlikte, sunulan iyileştirme projesi ile şirket için konkordato talep edildi.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre dava başvuru dilekçesinde, şirketin mali darboğaza girmesine gerekçe olarak, ekonomide yaşanan olumsuz gelişmeler gerekçe gösterildi.

Kaşıbeyaz’ın biri Ankara’da 4’ü İstanbul’da olmak üzere 5 restoranı var. Ünlü markanın temeli 45 yıl kadar önce, Ahmet Kaşıbeyaz tarafından İstanbul Aksaray’da açılan küçük restoran ile atılmıştı. Markanın bilinirliği ise, 1986’da Florya’da açılan restoran ile arttı.

https://www.abcgazetesi.com/ekonomi/unlu-restoran-zinciri-konkordato-istedi/haber-106603

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'li Çakırözer Ali İsmail için koşacak Denizli'nin Kale ilçesinde 10 Suriyelinin, 14 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiği iddiası üzerine Halk ayaklandı ! Osmangazi Köprüsü boş kaldı! Yaz ortasında kömür yine sahnede! AKP ilçe başkanlığının kapısında kömür torbaları