Anasayfa
28 Ocak 2019 ( 292 izlenme )
Reklamlar

Utanç fotoğrafı! Selçuk Kozağaçlı, babasının cenaze törenine kelepçeli götürüldü

KHK ile kapatılan eski Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı Selçuk Kozağaçlı, önceki gün yaşamını yitiren babası Ayhan Kozağaçlı’nın cenaze törenine elleri kelepçeli olarak götürüldü.


Kasım 2017’den beri cezaevinde bulunan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan eski Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı avukat Selçuk Kozağaçlı, 26 Ocak’ta hayatını kaybeden babası Ayhan Kozağaçlı’nın cenaze törenine elleri kelepçeli olarak götürüldü.

Bir yılı aşkın süredir Silivri Cezaevinde bulunan eski Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı avukat Selçuk Kozağaçlı’nın babası Ayhan Kozağaçlı 26 Ocak’ta hayatını kaybetmişti.

Ayhan Kozağaçlı, bugün Konya Merkez Musalla Halkabi Köşk Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Selçuk Kozağaçlı cenaze törenine bir görevliyle birlikte elleri kelepçeli olarak götürüldü.

Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter’da, Kozağaçlı’nın törene elleri kelepçeli olarak götürülmesine tepki gösterdi. Saymaz “Bu kelepçe, babasıyla vedalaşan muhalif bir avukatın ailesi, akrabaları ve arkadaşları önünde suçlu ilan edilmesi ve küçük düşürülmesidir” mesajını paylaştı.

Çağdaş Hukukçular Derneği’nin Twitter hesabından “Kelepçeleriniz yetmeyecek. Biz Kazanacağız!” paylaşımı yapıldı.

https://www.abcgazetesi.com/guncel/utancfotografiselcukkozagaclibabasinincenazetoreninekelepceligoturuldu/haber120038

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayçiçeği yağı lüks tüketim maddesi olacak! AKP'li Başkanların Tarım Bakanlığının hileli dediği mekanlarla ilişkisi ne? AB’nin ‘Aşı Pasaportu’ işte böyle işleyecek… Türkleri neler bekliyor? Milli Eğitim türban dağıttı!