Home
13 Ağustos 2020 ( 37 izlenme )
Reklamlar

Vaka artış hızının önüne geçilemeyen kentte AKP’li başkandan ilginç yöntem


Normalleşme sürecinin ardından vaka artışının önüne geçilemeyen Konya’da AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, vatandaşları uyarmak için ilginç bir yönteme başvurdu. Altay, bir otobüs durağındaki dijital ekrana canlı bağlantı yaparak vatandaşları maske ve sosyal mesafe konusunda uyardı. Türkiye’de ilk kez uygulanan uygulamada AKP’li başkan Altay’ı otobüs durağındaki ekranda canlı olarak gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Normalleşme sürecinin ardından Konya'da corona virüs vakaları arttı. Vaka artışının önüne geçilememesi ve vatandaşların kurallara uymaması üzerine AKP'li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay vatandaşları uyarmak için ilginç bir yönteme başvurdu.

VATANDAŞLARI CANLI YAYINDA UYARDI

Şehir merkezinde Alaaddin Tepesi civarında yoğun olarak kullanılan bir otobüs durağındaki dijital ekran üzerinden canlı bağlantı yapan Başkan Altay, durakta bekleyen ve o civardan geçen Konyalılara seslenerek maske, sosyal mesafe ve hijyen uyarısında bulundu.

“DAHA DUYARLI MÜCADELE EDİLMELİ”

Maske takmayan veya maskeyi uygun şekilde kullanmayan vatandaşları uyaran Altay, coronaya karşı hep birlikte daha duyarlı şekilde mücadele edilmesi gerektiğini hatırlattı.

VATANDAŞLAR ŞAŞKINLIKLARINI GİZLEYEMEDİ

Başkan Altay'ı otobüs durağındaki ekranda canlı olarak gören vatandaşlar ilk anda şaşkınlıklarını gizleyemezken uygulamayı beğendiklerini ve maskesosyal mesafe kuralına riayet edeceklerini ifade ettiler.

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İLLER ARASINDA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya’yı son 3 gün içerisinde vaka sayısı en çok artan ilk 5 şehir içerisinde gösterirken, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ise kentte günlük vaka sayısının 500'ü bulduğunu öne sürmüştü.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/vakaartishizininonunegecilemeyenkentteakplibaskandanilgincyontem5985103/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayhan Bora Kaplan'ın yakalanmasının ardından ilişkide olduğu iddia edilen emniyet mensuplarıyla ilgili yeni iddialar ortaya saçıldı İran'ın İsrail'e saldırısında dikkat çeken iddia Hatay’da depremin yıldönümünde 5.6 milyon liralık tanıtım ihalesi AKP'nin güya Atatürk ve Cumhuriyet ile hiçbir zaman sorunu olmamış !