Anasayfa1
18 Nisan 2018 ( 187 izlenme )
Reklamlar

Vestel AKP'den teşviği kaptı, işçilere siyaseti yasakladı!

AKP'den süper teşviği kapan Zorlu Holding, işçilerine beyan imzalatarak siyaseti yasakladı.

Teknolojik araç gereçler üreten Vestel, işçilerine siyaseti yasakladı. Vestel'in sahibi Zorlu Holding, "Etik İlkeler" adı altında işçilere beyan imzalattırdı. Belgede "Zorlu Grubu’na ait iş yerlerinde politik konularda propaganda yapmak gibi siyasi düşüncelerini yayma amaçlı faaliyetlere izin vermeyiz" denildi. Ayrıca bu kurala uymayan işçilerin ihbar edilmesi için "muhbirlik hattı" kuruldu.

İŞÇİYE SİYASET YASAK
Beştepe'deki sarayda düzenlenen toplantıda AKP iktidarından "süper teşvik"i kapan Vestel, çalıştırdığı on binlerce işçiye siyaseti yasakladı. Zorlu Holding CEO'su Ömer Yüngül'ün ön sözünü yazdığı 31 sayfalık belgede, işçilere siyaset resmen yasaklandı. Belgenin 12'nci maddesinde "Zorlu Grubu’na ait iş yerlerinde politik konularda propaganda yapmak gibi siyasi düşüncelerini yayma amaçlı faaliyetlere izin vermeyiz. Şirket kaynaklarını (araç, bilgisayar, eposta vb.) siyasi amaçlı faaliyetlere tahsis etmeyiz" denildi. Böylece işçilerin, diğer işçilerle siyasi konularda konuşması ve politik başlıklarda paylaşımda bulunmasının önüne geçilmiş oldu. 

MUHBİRLİK HATTI DA KURULDU
Aynı belgede, işçilere "muhbirlik" çağrısında da bulunuldu. "Etik Davranış İlkeleri Uygulama Prensipleri" başlıklı bölümde eposta adresi ve telefon numarası verilerek şöyle denildi: 

"Etik İlkeler’in içeriğine aykırı bir davranış ya da uygulamaya tanık olunduğunda söz konusu durumu iletmek isteyen tüm çalışanlar, Etik İlkeler Bildirim Hattı’na eposta ile ya da günün her saatinde telefonla ulaşabilirler." Böylece iş yerinde siyasi bir çalışma yapan bir işçi, diğer işçiler tarafından patrona şikayet edilebilecek. 

http://www.abcgazetesi.com/vestelakpdentesvigikaptiiscileresiyasetiyasakladi84724h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çiftlik Bank tokatçısının yeni videosu ortaya çıktı ! 'Bitcoin batsa biz batmayız !' Berat Albayrak'ın açıklayamadığı gerçekler! Esnaf açtı ağzını yumdu gözünü! 'Baştaki insan halkından korkuyor' ‘Dayak Yiyen Kadın Şükretsin’ Diyen Yıldız’a Diyanet Sahip Çıktı!