Anasayfa1
28 Mart 2021 ( 78 izlenme )
Reklamlar

Yandaşlardan "Montrö'den çıkalım" açıklaması!


AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, tepki çeken bir paylaşımda bulundu. Karagül, “Türkiye’nin güçlendiğini” söyledi ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nden çıkılması gerektiğini belirtti.AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, tepki çeken bir paylaşımda bulundu.

Twitter hesabından açıklamada bulunan İbrahim Karagül, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nden çıkılmasını savundu. Karagül, “Türkiye’nin güçlendiğini” söyledi ve sözleşmeden çıkılması gerektiğini belirtti.

Karagül şunları söyledi:

Montrö; Boğazlar üzerindeki "tam denetim"e karşı bir vesayet anlaşmasıdır. Kendi vatanımızda egemenlik sınırlanmasıdır.

O gün o kadar yapabildik. Zayıfken kaldıramıyorduk. Güçlendik, elbette kaldıracağız. Kaldırılmasın demek, Türkiye'ye karşı başka ülkeleri savunmaktır."

NE OLMUŞTU?

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Habertürk’te katıldığı canlı yayında Erdoğan'ın Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nden de çıkabileceğini ifade etmesi tartışma yaratmıştı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/yandaslardanmontrodencikalimaciklamasi1823676

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Korkulan oldu: Erzincan İliç'te işçilerin göçük altında kaldığı siyanürle altın aranan madenin çökme anları kamerada! Trafik Vakfı muamması çözüldü: AKP döneminde teklif edildi CHP gelince vazgeçildi! Sarıklı bir grup Coca Cola satıyor diye dönerciyi bastı, dükkan sahibinden beklemedikleri cevap geldi Cengiz bir ihaleyi daha kaçırmadı!