Anasayfa1
16 Mayıs 2018 ( 3366 izlenme )

Yargıda ‘Muharrem İnce’ önlemi mi? Ya seçilirse!

CHP’nin Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı göstermesi, Savcılıkların TBMM’ye gönderdiği vekil dokunulmazlığı kaldırma fezlekelerini de etkiledi. Aralarında İnce’nin de olduğu üç CHP’li vekilin birlikte yaptıkları basın açıklaması “yasak” gerekçesiyle suç kabul edildi. İki CHP’li vekil hakkında fezleke düzenlendi, aynı eylemde hazır bulunan Muharrem İnce hakkında TBMM’ye fezleke gönderilmedi. 

Yargıda ‘Muharrem İnce’ önlemi mi? Ya seçilirse!

CHP'li milletvekilleri Muharrem İnce, Yaşar Tüzün ve Murat Emir, geçen yıl yapılan Anayasa değişiklik referandumu öncesinde, 8 Nisan 2017 tarihinde birlikte Batıkent AVM önünde bir mitingi ve basın açıklaması yaptılar.

Ancak Batıkent AVM'nin “Ankara Valiliği'nce gösterilen gösteri, yürüyüş ve toplantılar için yer güzergahında olmadığı” gerekçesiyle, üç vekil hakkında soruşturma açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yürütülen soruşturma kapsamında CHP'li iki vekil, Murat Emir ve TBMM Başkanvekili de olan Yaşar Tüzün hakkında TBMM'ye “toplantı ve gösteri yürüyüşlerine muhalefet” suçlamasıyla fezleke gönderildi. Aynı yerde basın açıklaması yapan Muharrem İnce için ise TBMM'ye fezleke gönderilmedi.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/yargidamuharreminceonlemimiyasecilirse2410256/

Bunlar da İlginizi Çekebilir