Home
25 Mart 2018 ( 356 izlenme )
Reklamlar

Yunan Bakan'dan haddini aşan sözler

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, "Aklı Osmanlı İmparatorluğu’nda olanlar 1821’i, Yunan halkının Osmanlı’yla nasıl yüzleştiğini ve onu ufaladığını hatırlamalı” diye konuştu.

Kathimerini’de yer alan habere göre, Yunanistan’ın Osmanlı İmparatorluğu’ndan ayrılarak bağımsızlığına kavuşmasının yıl dönümünde konuşan Kammenos, "Aklı Osmanlı İmparatorluğu’nda olanlar 1821’i, Yunan halkının Osmanlı’yla nasıl yüzleştiğini ve onu ufaladığını hatırlamalı" diye konuştu. 

"Silahlı kuvvetlerimiz ülkemizin toprak bütünlüğüne yönelik herhangi bir girişimle başa çıkmaya hazır” diyen Kammenos, sınırın Türkiye tarafına geçmelerinin ardından gözaltına alınan ve ‘casusluk’ iddiasıyla tutuklanan 2 Yunan askeriyle ilgili olarak da, "böyle bir davranışın Türk yetkilileri ‘başladıkları yere’ Anadolu’nun derinliklerine döndüreceği" yorumunda bulundu. 

Dün partisinin Ordu’daki kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeybatısında gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin kent merkezine girilmesiyle ilgili olarak, "Büyük ve güçlü Türkiye’yi mutlaka inşa edeceğiz. Bunun için gerekirse canımızı vereceğiz. Ama asla esir olmayacağız, namusumuza, çocuklarımıza tasallut edenlere fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

1821'DE NE OLMUŞTU?

Osmanlı İmparatorluğu’na karşı 1821’de Mora’da başlatılan isyanın devamında Avrupa'yı da arkasına alan Yunanistan bağımsızlığını ilan etmişti. 1821 ilkbaharında Mora`da patlak veren Yunan ayaklanması kısa sürede Orta Yunanistan ve Girit`e de sıçradı. Ele geçirilen yerlerde Türklere karşı kitlesel katliamlar yapıldı. Tripolis şehrinde 30.000, Navarin`de ise 3.000 Türk, kadınçocuk ve erkek soykırıma uğradı.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/yunanbakandanhaddiniasansozler187827h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İki ittifak arasında fark 7 puana çıktı! Sedat Peker'den 'Gülşen' açıklaması: 'Yenileceksiniz' Erdoğan'ın çocukluk arkadaşı böyle konuştu: "20 senedir yaptıklarını görüyoruz. Sonradan baya değişti. Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz" Yörsan’a kayyum atandı!