Anasayfa
19 Ağustos 2021 ( 5 izlenme )

81 yaşındaki Çetin Doğan tutuklanarak cezaevine gönderildi!


28 Şubat davasından müebbet hapis cezası alan emekli Orgeneral Çetin Doğan, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 81 yaşındaki Doğan, "Sözün bittiği yerdeyiz. Her şey ortada. Elbette bunun bir sonu gelecek. Sanırım ki bu yüz karası bir şey" ifadelerini kullandı.


Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alan 14 sanık hakkında yakalama kararı vermesi üzerine, sanıklar arasında bulunan dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan (81), Muğla'nın Bodrum ilçesindeki villasından korumaları eşliğinde Bodrum Adliyesi'ne adliyeye gitti. 

Savcıya ifade verdiği belirtilen Doğan adliye çıkışı yaptığı açıklamada, "Sözün bittiği yerdeyiz. Her şey ortada. Elbette bunun bir sonu gelecek. Sanırım ki bu yüz karası bir şey" dedi.

Müebbet hapis cezası alan 14 kişiden biri olan Çetin Doğan tutuklanarak Muğla Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

NE OLMUŞTU

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Şubat davasında cezası kesinleşen emekli generallerin rütbelerinin sökülmesi talebiyle Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'na yazı gönderdi.

Mahkeme ayrıca Ahmet Çörekçi, Aydan Erol, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Doğan, Çetin Saner, Çevik Bir, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Hakkı Kılınç, İdris Koralp, İlhan Kılıç, Kenan Deniz, Vural Avar ve Yıldırım Türker'e ait kesinleşme şerhlerini, Genelkurmay Başkanlığı'na ve Milli Savunma Bakanlığı'na iletti.

Yazıda, "Kesinleşen karara göre 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu'nun 30 ve 31'inci maddelerine göre gereğinin yapılarak infazından mahkememize bilgi verilmesi hususunda gereği rica olunur" denildi.

Söz konusu maddeler kapsamında emekli generallerin rütbelerinin alınarak, TSK ile ilişiklerinin kesileceği belirtildi.

https://www.aykiri.com.tr/81yasindakicetindogantutuklanarakcezaevinegonderildi/13595/

Bunlar da İlginizi Çekebilir