Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Temmuz 2019 ( 94 izlenme )
Reklamlar

9 müdür 9 makam aracı! Bu nasıl tasarruf?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tasarruf ikazlarına rağmen Ordu Büyükşehir Belediyesi'ndeki 9 daire müdürünün makam araçlarıyla istişare toplantısına katılmaları tepki çekti. Belediye önünde park eden makam araçlarını gören vatandaşlar, ‘Milletin parası böyle heba ediliyor’ yorumunu yapmaktan kendilerini alamadı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Hilmi Güler görevi devralınca ilk iş olarak tasarruf tedbirleri uygulayacaklarını açıklamıştı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birçok kez dile getirdiği “Tasarruf ve lüksten kaçının” açıklamalarına rağmen belediyelerde yaşanan lüks yaşam her geçen gün ortaya çıkmaya devam ediyor. Son örnek ise Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşandı.

SÖZCÜ

ARAÇLAR İSTANBUL PLAKALI

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan 9 daire müdürü iştişare toplantısı yapmak üzere Ünye Belediyesine gitti. Aynı belediyede görev yapan müdürlerinin toplantıya ayrı ayrı lüks araçlarla gitmeleri tepki çekti. Araçların tamamının İstanbul’dan kiralandığı ve seri plakalı olmaları ise dikkatlerden kaçmadı.

SÖZCÜ

BU NASIL TASARRUF?

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, görevi devraldıktan sonra tasarruf tedbirleri uygulanacağını söylemiş ve makama ait lüks araçları kaldırmıştı. Daha sonra Ramazan ayında kurulan iftar çadırlarını, belediyede misafirlere ikram edilen çerezleri bile kaldırmış, kendisinde, başkan vekilinde, genel sekreterde, özel kalem müdüründe ve daire başkanlarına verilmesi planlanan son model telefonların alımını da iptal etmişti.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/tasarrufun-fotografi-cekildi-9-mudur-9-makam-araci-5224960/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte Fesli Kadir'in Bakanı! 'Yunan ordusu bizim ordumuzdur' Market sahibi kadın 'AK Partili olduğum için saldırdı' dedi, Emniyetin raporuyla yalan söylediği belgelendi ! Gerici Akit TV programcısını 'Başkanlık' kesmedi 'Erdoğan neden halife olmasın !' Saçmalamaya devam! Kurtulmuş: 18 Mart’taki büyük zaferle, 15 Temmuz, 16 Temmuz büyük zaferi arasında hiçbir fark yoktur