Home
01 Mayıs 2022 ( 21 izlenme )
Reklamlar

Abdülhamid'in torunundan akılalmaz Akşener paylaşımı!


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İttihat Terakki örgütünün sloganını kullanmasına 2. Abdülhamid'in torunu "Sultan Abdülhamid Han'ın ayağından çıkar kir, hepinizden temizdir" dedi.


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in  geçen Salı günü yaptığı grup toplantısında sözlerini İttihat ve Terakki örgütünün sloganıyla bitirmesine 2. Abdülhamit'in torununda tepki geldi.     

KRT'de yer alan habere göre, 2.Abdülhamid’in 4.kuşak torunu olan Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Twitter hesabından "Meral Akşener hanımefendi, dedem Sultan Abdülhamid Han'ın ayağından çıkar kir, hepinizden temizdir" dedi.     

AKŞENER NE DEDİ? 

Gezi Parkı davasında verilen mahkumiyet kararlarına tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup konuşmasında, sözlerini 1908’de Osmanlı padişahı Abdülhamid’e karşı isyan edenlerin öne çıkan sloganıyla bitirmişti: “Değerli dava arkadaşlarım; Türk modernleşmesinin önünde, her zaman engeller olacak. Her devirde, mutlaka yeni Derviş Vahdetiler çıkacak. Her devirde, bizi bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahlarımız olacak. Varsın olsun. Çünkü her devirde, bu vatanın; Bekçiliğini yapacak gençleri de olacak. Vahdetilerin karşısına dikilecek, Mustafa Kemalleri de olacak. Topçu Kışlası hayallerine kapılanların karşısında, dimdik duran çapulcuları da olacak. İşte o nedenle buradan, bir kez daha ilan ediyorum: Parola vatan, işareti namus! Kahrolsun istibdat, kahrolsun zulüm! Yaşasın hürriyet, adalet, müsavat ve meşveret!”   

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li isimden parti içinde kavga çıkaracak açıklama! “Çift maaş uygulamasına son verilmeli” 5 bin kişi hastanelik oldu, tek bir açıklama yapılmadı! Bir ilçe diken üzerinde YSK, AKP'nin itirazını ne zaman görüşeceğini açıkladı! Halkbank olayının arkasında ne var?