Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
19 Aralık 2019 ( 30 izlenme )
Reklamlar

Aile boyu atama! AKP'li başkanın eşi ve oğlunu bakın nereye atadılar!


Kilis'teki atama kararları tartışma yarattı. Kilis AKP Kadın Kolları Başkanı Gönül Öztin’in eşi İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı oldu. Oğlu ise Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı yapıldı.
Kilis AKP Kadın Kolları Başkanı Gönül Öztin'in eşi Erşan Öztin, Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı oldu. 5 yıllık doktor oğlu Mehmet Öztin ise Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı yapıldı. Kadın Kolları Başkanı Öztin, “Eşimin de oğlumun da atanmalarında her şey yasal. Sıkıntı, benim Kadın Kolu Başkanı olmam. Hiçbir torpil yok” dedi.

Eşinin 65 yaşını bitirdiğini ve rapor almak kaydıyla 70 yaşına kadar çalışabileceğini dile getiren Öztin, “Benim eşim de sağlık raporunu aldı. Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak görevine devam ediyor. Eşim, kadın doğum uzmanı. Ricayla Destek Hizmetleri Başkanlığı'na gelen bir insan” diye konuştu. Erşan Öztin, AKP Belediye Meclis üyeliği ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı da yapıyor. 5 yıllık doktor olan oğlu Mehmet Öztin'in ataması için ise Gönül Öztin, şu açıklamayı yaptı:

‘BAKANLIK ONAYLADI'

“Oğlum 1987 doğumlu, 5 yıllık doktor. 2 yıl 112'de başhekimlik yaptı, 5 ay El-Bab'ta gönüllü çalıştı. Kilis'e geldi. Sözleşmeler yenilenirken, doktor atanması gereken yerlere müracaat etti. Bakanlık tarafından onaylandı. Oğlum atandığı Başkan Yardımcılığı'na doktor bulamadıkları için geldi.”

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/akpli-baskanin-esi-ve-ogluna-kamuda-gorev-5517798/?fbclid=IwAR0l_xQwWqEgnY-mV6NJyXGFInF-OUrSqcMJpJzU22m8NMOVmsipV7T--cw

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ortaylı: Kemalist Türkiye zamanında ülkeye çok eser yapıldı Bakın FETÖcü diye kimleri alıp kimleri bırakıyorlar? Gökova Körfezi’nde, 12 bin 544 hektarlık alanın imara açıldığı öne sürüldü! Kadir Topbaş’ın FETÖ’den tutuklu damadı: Başka siyasilerin damatları ile karşılaştırıldım