Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
01 Haziran 2018 ( 74 izlenme )
Reklamlar

AKP'den seçmeni etkileme tüyoları "Cenzaelere katılın"

AKP, sahada seçmenle bire bir temas kuran 600 milletvekili adayına “tüyo”lar hazırladı. Adaylık süreci için hazırlanan rehberde, seçmenle iletişimde nelere dikkat edilmesi gerektiği yer aldı.

AKP'nin, 600 milletvekili adayı için hazırladığı rehberde, seçmenle iletişimde nelere dikkat edilmesi gerektiği yer alırken, 'cenaze ve düğünlere katılma' maddesi ise dikkat çekti.

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre rehberde, şu konulara dikkat çekildi:

DİĞER PARTİLİLERLE TARTIŞMAYA GİRMEYİN
Bütün seçimlerin anahtarı, seçmenle kurulan iletişimdir. Samimi, hasbi, bire bir ve doğrudan kurulan iletişimler, 24 Haziran seçimlerinin de kaderini belirleyecektir. Herkesi kuşatmak, her kesime ulaşmak, güler yüzlü olmak esastır. Tercihi her ne olursa olsun seçmenle veya diğer partililerle tartışmaya girmekten özellikle uzak durulmalıdır. 

CENAZELERE KATILIN
Toplumun bütün kesimleriyle sıcak temas sağlamalı, yüz yüze görüşmeler yapmalı, ev ziyaretleri gerçekleştirilmelidir. Bunun için ekibini kurmalı, ekip; ziyaretlerde her yaş ve cinsiyet grubunu temsil edecek nitelikte olmalıdır. Adaylar, hiçbir ayrım gözetmeden toplumun bütün kesimleriyle diyaloğa girmelidir. Bunun için düğün, toplantı ve cenaze törenleri ile önemli olaylardan vaktinde haberdar olmalı ve bu törenlere mutlaka katılmalıdır.

SORULARA ÖNCEDEN CEVAP HAZIRLAMALI
Milletvekili adayı, propaganda amacıyla gideceği bölgenin sorunlarını önceden araştırıp öğrenmeli ve bu sorunlarla ilgili olarak partimizin sunduğu çözüm önerilerini tespit etmelidir. Milletvekili adayları, seçmen ve medyanın karşısına makul projelerle çıkmalıdır. Teşkilatlar ve seçim büroları da seçmenin sorabileceği sorulara önceden cevap hazırlamalıdır.

MANİPÜLASYONA AÇIK
Adaylar; bölge, şehir, ülke ve dünya gündemini yakinen takip etmeli, önemli olayları ve günleri kaçırmamaya özen göstermeli, kutlama mesajları ile seçmene çeşitli mecralardan ulaşmaya çalışmalıdır. Bu mecraların etkin olanlarından biri sosyal medyadır. Ancak sosyal medya manipülasyona açık olduğundan, adaylar sosyal ve dijital medya araçlarını kullanırken kılavuzdaki ilgili açıklamalara dikkat etmeli, seçmenle asla tartışmaya girmemelidir.

GERİ DÖNÜŞ YAPMALI
Milletvekili adaylarının danışmanları ve ekibi adab-ı muaşeret kurallarına vâkıf olmalıdır. Adayların seçmenle iletişim kurmasında etkin rol üstlenmelidir. Milletvekili adayları ve ekibi iletişim kurduğu seçmenin sorunlarını doğru anlamalı ve dile getirilen sorunları not almalıdır. Sorunların çözümü için seçmenlere geri dönüş yapmalıdır.

http://www.abcgazetesi.com/akpden-secmeni-etkileme-tuyolari-88308h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP'li Atila Kaya 'Seçim sonuçları meşru değil, şaibe var !' "Terazini silerim"e yanıt geldi: "Ağzını silerim" Polis, Manisa'da baskın yaptığı evi soyarken kameraya yakalandı ! Yunanistan'dan Türkiye'ye: Kendine gel