Home
01 Mayıs 2019 ( 137 izlenme )
Reklamlar

Atatürk'e hakaret eden Yunan İslamcının kitabı için verilen karar dincileri kızdırdı


imaş Yayın Grubu, 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptığı konuşmayla gündeme gelen İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis’in kitabının baskısını durdurdu.

Hamza Andreas Tzortzis’in, Boğaziçi Üniversitesi'nde, Boğaziçi İslam Topluluğu ve İslam Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen, Atatürk'ten “şeytan” olarak bahsettiği anlar tepki toplamıştı.

Andreas Tzortzis, konuşmasında isim vermeden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hedef almış ve Atatürk için “şeytanın dostu” ifadelerinde bulunmuştu. Tzortzis’in, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptığı bu konuşma ve Atatürk’e yönelik ifadeleri birçok yerde haber olmuş, çok tepki toplamıştı.

TEPKİLERDEN SONRA DURDURMA KARARI

Timaş Yayın Grubu Tzortzis’in “Hakikatin İzinde: Din, Bilim ve Ateizm” adıyla çevrilen kitabının yazara yönelik tepkilerden dolayı yayımlanacağını duyurdu.  Timaş Yayın Grubu, Tzortzis’in Türkçeye çevrilen kitabının yayımlanacağını duyurduktan sonra, Yunan asıllı İngiliz yazarın konuşmasının sosyal medyaya sürüldüğünü iddia etti.

Timaş’ın bu kararına, sosyal medyadan tepki gelirken Haksöz Haber, Timaş’ın bu kararını “Timaş Yayınlarından Büyük Ayıp” başlığıyla duyurdu.

Timaş’a bu kararından sonra, “insan haklarına ve evrensel hukuka inanıyorsan kitabın baskısını neden durduruyorsun” diye de tepkiler gösterildi.

Atatürk’e hakaret eden Hamza Tzortzis’in, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜGVA’nın 2017 yılında düzenlediği “Birlik” konulu konferansa katıldığı da ortaya çıkmıştı.

https://odatv.com/ataturkehakaretedenyunanislamcininkitabiicinverilenkarardincilerikizdirdi29041955.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zaza Doğan organize suç örgütü çökertildi CHP Malatya İl Başkanı'na yumruklu saldırı! Yandaş Tuğrul Selmanoğlu haddini aştı, üzerinde 9 bin TL’lik montuyla depremzedelere hakaret etti! İstanbul’un Eylül ayı zam şampiyonu belli oldu