Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Ocak 2021 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Birlikte kazanacağız dedi: AKP’li inşaatçı vekil sağlıkçı kontenjanından aşı oldu!


AKP Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, inşaatçı olmasına rağmen bugün “sağlıkçı” kontenjanından koronavirüs aşısını yaptırdı. Sağlıkçı AKP'li ve MHP'li vekiller de ilk aşı olan ekipte yer aldı.Sağlıkçılara koronavirüs aşısı bugün yurt genelinde uygulanmaya başlandı. AKP Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve eşi Begüm Gürbüz Gültekin de sağlıkçı kontenjanından aşılarını yaptırdı. MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan da sağlıkçı kontenjanından aşı yaptıran vekillerden oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinin dün ilk koronavirüs aşısını yaptırmasının ardından bugün de sağlıkçıların aşılamaları başladı.

Türkiye Eczacılar Birliği’nden edinilen bilgiye göre eczacılar da aşı oluyor. Aşılama için sağlıkçılar önce randevu alıyor, daha sonra aşı yaptıracağı merkeze giderek aşısını oluyor. AKP Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve eşi Begüm Gürbüz Gültekin de sağlıkçı kontenjanından bugün ilk aşı olan ekipte yer aldı. Eczacı olan Gültekin ve eşi Begüm Gürbüz Gültekin, aşılarını oldu. Gültekin, aşı olduktan sonra Twitter’dan “Aşımı oldum.

CoronaVac aşısına, Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk aşı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerimize uygulandı Bugün de Niğde’mizde sağlık camiamızın bir parçası olarak eşimle birlikte ilk aşıyı yaptırıp aşılama sürecini başlattık” açıklamasını yaptı. MHP Gaziantep Milletvekili Dr. Ali Muhittin Taşdoğan da sağlıkçı kontenjanından aşı yaptıran vekillerden oldu. Taşdoğan aşı olduğunu sosyal medya hesabından “Hekim olarak ilk Covid-19 aşımızı Abdülkadir Devlet Hastanesi'nde yaptırdık. Sırası gelen tüm vatandaşlarımızı aşı yaptırmaya davet ediyorum” mesajıyla duyurdu.

İNŞAATÇI VEKİL DE AŞI OLDU

 Şimşek aşı olduktan sonra sosyal medya hesabından “Corona aşısına kullanım onayı verilmesinin ardından ilk aşı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerimize uygulandı. Tüm Türkiye'de olduğu gibi bugün Muş’ta da ilk aşıyı sağlık çalışanlarımız yaptı. Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin. Birlikte kazanacağız” mesajını paylaştı. Şimşek’in TBMM sitesindeki özgeçmişi şöyle: “İnşaat Mühendisi; Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesini bitirdi. Türkiye'nin 63 ilinde kamu yatırımlarında görev yaptı. 25 ve 26. Dönemde Muş Milletvekili seçildi. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyeliği yaptı.”

https://abcgazetesi.com/birlikte-kazanacagiz-dedi-akpli-insaatci-vekil-saglikci-kontenjanindan-asi-oldu-375313

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK Parti'den şok çıkış! Seçimler yenilenebilir Asgari ücret belirlenmeden önce Erdoğan "Jestimizi yaparız!" Belirlendikten sonra "İşçimizi ezdirmedik!" DYP, DSP, ANAP, MHP, GENÇ PARTİ ve CHP'den geçti, şimdi AKP'nin adayı... Müteahhit sevdasına 50 milyar TL harcandı!