Anasayfa1
25 Eylül 2023 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Boğaziçi hapishanesi! Üniversiteden gelen son fotoğraf isyan ettirdi...


Türkiye'nin en başarılı öğrencilerinin yerleştiği üniversitelerin başında gelen Boğaziçi Üniversitesi'nden gelen son fotoğraf isyan ettirdi...


Yaşadıkları şehirlerin dışında üniversite kazanan öğrencilerin en büyük sorunu barınma… Konut kiralarındaki fahiş artış nedeniyle kalacak yer bulamayan öğrencilerin ilk tercihi yurtlar. Ancak burada da sorun büyük. Yeterli sayıda yurt olmaması nedeniyle üniversite yönetimleri ilginç çözümler buluyor.

Boğaziçi hapishanesi!

Boğaziçi Üniversitesi yönetimi, geçtiğimiz ay özel güvenliğin müdahalesiyle boşalttığı öğrenci kulüplerinin odalarına üçlü katlı ranza koydurmuştu. Öğrenciler bu odalara yerleşmeye başladı.

Bir öğrenci kaldığı odanın fotoğrafını sosyal medyadan paylaştı.

Paylaşımı alıntılayan yüzlerce öğrenci, Boğaziçi Üniversitesi yönetimine tepki gösterdi.

Sosyal medyada paylaşılan üçlü katlı ranza fotoğrafına yorum yapan kullanıcılardan biri “oda değil koğuş burası” diye yazarken bir başka kullanıcı da “Cidden çok iyi özetlemişsiniz. Burası öğrenci yurdu değil resmen öğrencilerin cezalarını çektiği bir koğuş gibi” yazdı.

Bir başka kullanıcı da hapishanelerdeki mahkumlara gönderme yaparak “Allah kurtarsın” derken, bir diğer kullanıcı “Boğaziçi adında yeni hapishane açıldı sandım” dedi.

Üçlü ranzaları, ilk olarak Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu sosyal medya hesabından paylaşmış ve altına”15 kişilik odamızın 3’lü ranzaları, yurtta kalmaya layık görülen tüm öğrencilere hayırlı olsun!” diye yazmıştı.

Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu: "Euroyla, dolarla geçilen bütün yolları kamulaştıracağım!" Sedat Peker'in iddiaları sonrası gündeme gelen bir isim daha görevinden alındı! Emlak Konut ve Ziraat, Demirören için sahaya çıktı Halk bir yılda 1500 dolar fakirleşti, yoksul sayısı son 2 yılda yüzde 8.4 arttı!