Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
10 Ocak 2019 ( 55 izlenme )
Reklamlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı açıkladı Poşette inanılmaz kazanç!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan ücretli poşet uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Plastik poşetlerin 25 kuruşa satılmaya başlandığını söyleyen Karaca, 25 kuruştan satılan poşetin 15 kuruşunun genel Saray'ın bütçesine aktarılacağını açıkladı.

Yıllık yaklaşık olarak 6.5 milyar liralık bir gelir elde edileceğini açıklayan Karaca,  'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2019 bütçesi 2.5 milyar dolar. Yani bakanlığın bütçesinin 3 katı oranında bir gelir elde edilecek buradan" diye konuştu.

REKLAM
ads by AdMatic

gulizar-bicer-karaca-siyasetcafe.jpg

Komisyon çalışmalarında plastik poşetin yanı sıra plastik ambalajlarında  zararlı olduğuna dikkat çektiklerini açıklayan Karaca, "Biz sadece plastik poşetlerin değil plastik ambalajların da çevreye çok ciddi şekilde zarar verdiğini söyledik. Bunun için sadece plastik poşetlerden değil plastik ambalajlardan da kurtulmanın yollarının aranması gerektiğini belirttik. Ayrıca bu elde edilen gelirin 'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçesinde atıklardan doğanın ve çevrenin korunmasına yönelik yatırımlara harcanmak üzere' diye bir formül geliştirelim ve bunu madde olarak ilave edelim' dedik. Ancak bu kabul edilmedi" dedi.

https://www.siyasetcafe.com/chp-genel-baskan-yardimcisi-acikladi-posette-inanilmaz-kazanc-46062h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ODTÜ’deki ağaç katliamıyla ilgili yeni gelişme! Yurt yapımına mahkeme ‘dur’ dedi! Arşiv unutmaz ! Erdoğan'dan bir 180 derecelik dönüş daha ! Kılıçdaroğlu’ndan “20 katrilyon para harcadık” diyen Erdoğan’a sert cevap! İki saat mitinge katıl, 50 lirayı al: 'Sahte katılımcılar' AKP ve DSP etkinliklerini anlatıyor