Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
29 Nisan 2018 ( 158 izlenme )
Reklamlar

CHP’li Pekşen: ‘Yağma sırası ÇAYKUR’a geldi’

CHP Trabzon Milletvekili Pekşen, iki yıldır ÇAYKUR’un ‘önce soyulacağı sonra zarar ediyor diye satılacağı’ konusunu gündeme getirdiklerini belirterek, “Şimdi görüyoruz ki, bu plan devreye sokulmuş” dedi.


CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Varlık Fonu’na devri öncesi zarar etmeyen ÇAYKUR’da şimdi durumun tersine döndüğünü ifade ederek, “İki yıldır, ‘ÇAYKUR’u soyacaklar sonra da zarar ediyor diye satıp yağmalayacaklar’ dedik. Şimdi görüyoruz ki, bu plan devreye sokulmuş. Varlık Fonu’na devredilmeden önce zarar etmeyen ÇAYKUR şimdi zarar ediyor. Bu zarar falan değildir. Bu ÇAYKUR’u satmak için kurulmuş bir tezgahtır” dedi.

Avukat Haluk Pekşen, ÇAYKUR’un 267 milyon TL zarar açıklaması üzerine yaptığı basın açıklamasında, “ÇAYKUR’un Varlık Fonu’na devredilerek yağmalanmak istendiğini sürekli gündeme getirdik. Bu konuyla ilgili Başbakan’a, Varlık Fonu yöneticilerine ve ÇAYKUR Genel Müdürü’ne defalarca sorular sorduk. Ancak ne hikmetse bu sorular görmezlikten gelindi” diye konuştu. Pekşen, “Şimdi görüyoruz ki, geçmiş dönemde söylediklerimiz doğru çıktı. ‘En geç 2 yıl içinde ÇAYKUR’u satacaklar’ demiştik. ÇAYKUR zarar açıklıyor. Varlık Fonu’na devredilemeden önce zarar etmeyen ÇAYKUR bir anda 267 milyon TL zarar ediyor. Bu tam bir oyundur. ÇAYKUR da Şeker Fabrikaları’nda olduğu gibi önce zara ettiriliyor sonrada yandaşa satılacaktır” ifadelerini kullandı.

‘Şeker, fındık, pamuk, üreticisinin başına ne geldiyse aynısının çay üreticisinin de başına geldiğini söyleyen Pekşen, “ÇAYKUR’un açıkladığı zarar falan değil bu ÇAYKUR’u satmak için kurulmuş bir tezgahtır. Bu bilerek ve isteyerek yapılmış bir tezgahtır. Bunu bilerek ve isteyerek yaptılar. ÇAYKUR’u önce soydular şimdi de zarar ediyor diye satıp yağmalayacaklar” dedi.

‘AKP YALANLAMIŞTI AMA…’

Daha önce de ÇAYKUR’un yüzde 70’inin 650 milyon dolar karşılığında Katarlılara ipotek edildiğini gündeme getirdiklerini hatırlatan Pekşen şunları söyledi;

“O dönemde bu konuyu gündeme getirdiğimizde AKP yalanlamıştı. Ancak biz bunların ruhlarını bildiğimiz için inatla ısrarla bu işi takip ettik. O dönemde satamamışlardı. Şimdi görüyoruz ki ÇAYKUR zarar etti bahanesiyle satılacaklar listesine konulacak. Kendine yerli ve milli diyenler bu ülkenin, bu halkın tüm varlıklarını yandaşa ve yabancıya peşkeş çekmektedir. Buradan AKP’ye soruyorum; Daha önce zarar etmeyen ÇAYKUR Varlık Fonu’nun içine koyulunca neden zarar etti, ÇAYKUR el altından kimlere peşkeş çekildi?”

‘24 HAZİRAN’DA TÜRKİYE YERLİ VE MİLLİ OLACAK’

AKP’nin hovarda miras yedi gibi ülkenin bütün zenginliklerini yağmaladığını savunan Pekşen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yoksulluğa, Yolsuzluğa ve Yasaklara karşı olacağını söyleyerek iktidara gelen AKP’ye bakıyoruz 3Y ile mücadele etmeyi bırakın bir kenara yerine yeni bir 3Y ortaya çıkardı. Türkiye Yandaşçılık, Yağmacılık ve Yozlaşma cenneti oldu. Karadeniz ekonomisinin lokomotifi olan fındığı İtalyanların eline teslim eden AKP, şimdi de ÇAYKUR’u yağmalamak isteniyor. ÇAYKUR bilerek zarar ettirilerek satılmak isteniyor. AKP ile birlikte hem Türkiye hem de Karadeniz çok büyük bir çöküntü yaşamıştır. Ama çok az kaldı gidiyorlar. Beklenen çok uzak değil. Mutlu, huzurlu ve refah içinde yaşayacağımız günler çok yakındır.”

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/chpli-peksen-yagma-sirasi-caykura-geldi-h90135.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koltuk-Makam-İhale Sistemi! Muharrem İnce 'Yok yenilirse gitmezmiş. Siz yenin de bakın nasıl gönderiyorum Erdoğan'ı !' Davutoğlu'nun kurucusu olduğu İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izni kaldırıldı! Erdoğan, AYM'nin kararını 'takmıyor'