Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Ekim 2020 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Emine Erdoğan'ın İdlibliler için bağışladığı 50 ev teslim edildi


Emine Erdoğan'ın, Suriye'deki iç savaş nedeniyle yerlerinden olan siviller için bağışladığı 50 ev ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, Suriye'deki iç savaş nedeniyle yerlerinden olan siviller için bağışladığı bağışladığı 50 ev ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

İçişleri Bakanlığının başlattığı "İdlib'in Yanındayız" projesi kapsamında, Sadakataşı Derneği, Üsküdar Belediyesi ve Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneğinin (TOGEMDER) yapımını üstlendiği briket evlerden, teslim edilenlerin sayısı 162 oldu.

Yapımı yaklaşık 3 ay süren proje kapsamında 810 sivil, briket ev sahibi oldu.

Evlerin teslim töreninde konuşan Hatay Vali Yardımcısı ve Cilvegözü Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amiri Salih Altun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, iç savaş mağduru halk için 50 bin briket ev projesi başlattığını anımsattı.

Emine Erdoğan'ın İdlibliler için bağışladığı 50 ev teslim edildi

Altun, "Bu projeye birçok yerden destek geldi. Bugün de bizzat bağışta bulunan Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin 50 adet briket evi tamamlanarak teslim edildi" dedi.

Salih Altun, "Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Emine Erdoğan Hanımefendi'nin, İçişleri Bakanımızın, Hatay Valimizin selamlarını getirdik. Bütün Türkiye'nin selamlarını getirdik. Burada kardeşlerimizle buluştuk. Onların gözlerindeki mutluluğu gördük" şeklinde konuştu.

(AA)


https://www.birgun.net/haber/emine-erdogan-in-idlibliler-icin-bagisladigi-50-ev-teslim-edildi-319445

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elektrik ve doğalgaza yeni zamlar yolda! Hedef gösterilmişti! CHP’li Tanju Özcan hakkında soruşturma! CHP'li Murat Bakan'dan kanun teklifi: Faturalarda KDV yüzde 1'e düşsün! Yeni vergiler resmen hayatımıza girdi!