Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
04 Ocak 2020 ( 523 izlenme )
Reklamlar

Gökçek'ten tek bir aileye 12 milyonluk ihale!


Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde belediye otoparklarını düşük ücretler ile kiraladığı belirlenen şirkete ABB ile 12 milyon TL’lik sözleşme imzaladığı belgelendi.Birgünden Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre, Ankara’nın en işlek noktalarındaki otoparkların da aralarında olduğu çok sayıda tesisi yok pahasına kiraladığı ortaya çıkan eski Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Melih Gökçek’in, şirketin sahibi aynı aileye sağladığı bir ayrıcalık daha belgelendi.

Gökçek döneminde aynı ailenin fertlerinin yöneticiliğini yaptığı şirkete 12 milyon TL’lik park yapım işinin pazarlık yöntemiyle verildiği öğrenildi.

Refah Partisi eski milletvekili de olan ismin oğlunun sahibi olduğu şirket “Doğu illerinde park yapım işi” için açılan ihale, pazarlık yöntemiyle verildi.

ABB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, dört Doğu iline park yapım işi için ihale açtı. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda Kasım 2016’da açılan ihaleye üç istekli katıldı.

İhale kapsamında, Van, Muş, Iğdır ve Ağrı’da parklar yapılacağı bildirildi. İhale 11 Kasım 2016’da gerçekleştirildi. İhaleye teklif veren üç firmadan biri, “Teklif uygun bulunmadığı” için saf dışı bırakıldı. Pazarlık yöntemi ile gerçekleştirilen ihaleye ilişkin masadaki iki teklifi değerlendiren belediye yönetimi, işi ilgili şirkete verdi.

ABB’nin Doğu illerinde yapacağı parklarda kullanılacak malzemelerin temini için ise bir başka şirket ile 11 milyon TL’lik ayrı bir sözleşme imzalandı. Sözleşme kapsamında, aralarında park oyun grupları, ezan amfisi, cami halısı ve ham tuzun da yer aldığı onlarca malzeme temin edildi.

https://www.haber3.com/guncel/gokcekten-tek-bir-aileye-12-milyonluk-ihale-haberi-5070270

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altın arama için alınan mahkeme kararını tanımıyorlar! YKS soruları internete sızdı iddiası! Müftü nikâhına 'hayır' diyen kadınlara 912 lira ceza! Son seçim anketine göre ‘Cumhur İttifakı’ oy kaybediyor!