Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
13 Şubat 2020 ( 25 izlenme )
Reklamlar

İBB, Kanal İstanbul için yargı sürecini başlattı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kanal İstanbul Projesine ilişkin ÇED Olumlu Kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması talebiyle İstanbul 6. İdare Mahkemesi'ne başvurdu.


Dava dilekçesinde, "İdari Yargı Uygulama Yasası'nın 27. Maddesi'nin 2. fıkrasında 'idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması ve uygulanması halinde telafisi güç ve imkânsız zararların birlikte gerçekleştiği hallerde yürütmenin durdurulmasına karar verileceği kuralı' yer almakta olup,  açıkça hukuka aykırı olan ve uygulanması halinde telafisi güç ve imkânsız zararlara yol açacak olan dava konusu ÇED Olumlu Kararının öncelik ve ivedilikle yürütmesinin durdurulması da gerekir" denildi.

ÇED raporunun yasal düzenlemelere, planlama ve şehircilik ilke ve tekniklerine, kamu yararına, Anayasa ile Çevre ve İmar Mevzuatına, Uluslararası Sözleşmelere aykırı olduğuna dikkat çekilerek, uygulanması halinde telafisi güç ve imkânsız zararlara yol açacak olması nedeniyle dava açma zaruretinin doğduğu kaydedildi.

https://halktv.com.tr/gundem/ibb-kanal-istanbul-icin-yargi-surecini-baslatti-419083h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vali açıkladı: Uzun bir aradan sonra yeniden vaka görüldü! Suç örgütü lideri Sedat Peker'den ahlaksız sözler ! 'Ekonomi kötü diyenler annesine bize yeni baba bul diyen p...nklerdir' 'Ekonomi bozuk' diye maaşları asgari ücrete çektiler! Ankara Ulus Ptt'deki Suriyelilerin maaş kuyruğu !