Anasayfa
26 Eylül 2019 ( 84 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu AKOM'da! Önemli bir ikaz günüydü...


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, korkutan İstanbul depremi sonrası AKOM'da depremi yakından takip etti.


İmamoğlu depremin bir ikaz olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:

“Bütün İstanbul halkına geçmiş olsun. Bugünkü deprem iki cami minaresi dışında önemli bir yıkımın olmadığı bir anı yaşadık. Önemli bir ikaz günüydü. Silivri Büyükçekmece , Beylikdüzü Avcılar hattı boyunca ilçelerimizde bir yıkılma yok. AKOM’dayım, bütün ihbarları kontrol ediyoruz. Olumsuz bir durum yok. İGDAŞ ve İSKİ’de kriz masası kuruldu. Tamamıyla alarm şeklinde bekliyoruz. Ama şu anda üzüntü duyacağımız bir durum yok. Şu bir gerçek 99 yılında depremi yaşadık. Süreçleri orada da hissettik. İstanbul için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yapıların sürece hazır gelmesi önemli. İnsanlara yapılar zarar veriyor, çok hızlı hareket etmeliyiz. Yüzlerce deprem toplanma alanlarını tespit ettik. Bunları da yakında açıklayacağız. Çok ciddi hazırlıklara ihtiyacımız var. Şükürler olsun ki bugün bir can kaybı yaşamaksızın büyük bir ikaz almış durumdayız.”

İmamoğlu uzmanlarla AKOM’da bir toplantı gerçekleştireceklerini ve bundan sonra bu gecenin nasıl geçirilmesi gerektiğiyle ilgili bir açıklama yapabileceklerini söyledi.

https://halktv.com.tr/gundem/imamogluakomdaonemlibirikazgunuydu405387h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Reuters'e konuşan Suudi yetkili Cemal Kaşıkçı'nın nasıl öldürüldüğünü anlattı Dev inşaat şirketi iflas etti! Aykut Erdoğdu: Enflasyon hedefi ilk aydan saptı AKP’li belediye el değiştirdi; ‘Ak Masa’ ‘Halkın Masası’ oldu!