Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
13 Şubat 2020 ( 145 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu’ndan ‘Atatürk heykeli’ talimatı! Değiştiriliyor


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye binası önündeki meydan düzenlemesi kapsamında kaideye oturtulan Atatürk heykelini beğenmeyen İmamoğlu "Elyaf bronza dönüşsün. Bayrampaşa'nın dinamik bir nüfusu var, gençliği yansıtan bir çalışma yapılabilir" diyerek heykelin değiştirilmesi talimatını verdi.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediyesi ziyaretlerine Bayrampaşa ile devam etti.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner tarafından, belediye binası girişinde karşılanan İmamoğlu, Aydıner’in İstanbul’un en deneyimli belediye başkanlarından biri olduğunu belirterek, “Bayrampaşa’da iş birliği yapacağımız hangi konular var, hızlı hareket etmemiz gereken hususlar neler? Bu kapsamda uyumlu bir çalışmayı hedefliyoruz. Başkanımız; öngördüğü, geçmişten bugüne var olan işleri ve bundan sonraki hedeflerinde işbirliği açısından İBB gündeminde olması gereken konuları bize aktaracak” dedi.

FOTO: SÖZCÜ

AYDINER: “BAYRAMPAŞA ÖZEL BİR İLÇE”

İmamoğlu’na ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Aydıner, “İstanbul’un ilçeleri içerisinde Bayrampaşa’nın özel bir yeri var. Özellikle demografik yapımızla Rumelili hemşehrilerimizin ağırlıklı olduğu bir ilçe. Hem Anadolu hem de Rumeli kültürünün ikisinin bir arada olduğu nadide ilçelerden bir tanesiyiz. Bu nedenle, buradaki projelerimiz çok fazla önem arz ediyor. Rumelili hemşehrilerimiz bu mevzuda biraz sabırsızdır. Sorunların ve projelerin biran önce yapılmasını, hayata geçirilmesini isterler. O nedenle, bugünkü ziyaretiniz bu açıdan da bizim için çok anlamlı” diye konuştu.

FOTO: SÖZCÜ

ATATÜRK HEYKELİ VE ZEMİN İÇİN TALİMAT

Daha sonra İmamoğlu ve Aydıner, ekipleriyle birlikte ilçeyi gezdi ve incelemede bulundu.

İmamoğlu, belediye önündeki meydan düzenlemesinin zemin kaplamasını beğenmeyerek müteahhit firma yetkilisine, “Ben de inşaatçıyım. Böyle hak ediş olmaz” dedi ve zeminin yenilenmesini istedi.

İmamoğlu, “Elyaf bronza dönüşsün. Buranın dinamik bir nüfusu var, gençliği yansıtan bir çalışma yapılabilir” diyerek meydana konulan ve elyaf malzeme kullanılarak yapılan Atatürk heykelinin bronz olarak değiştirilmesi talimatını verdi.

FOTO: SÖZCÜ

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/imamoglundan-ataturk-heykeli-talimati-5622678/?fbclid=IwAR3nj4-ZWe9DU8xEa6ZQzSS1HgMDrZ64S7LCIo4wPaQNY_4rOqH_1dXN32M

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan ailesinin ortağına büyük kıyak! RTE inkâr ediyor ama FETÖ elebaşı 'Parti kurmak için Erdoğan yanıma geldi' diyor ! AKP'li ilçe başkan adayından kaçak 'Aynalı Çarşı'! AKP'liler ile MHP'liler birbirine girdi !