Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Nisan 2018 ( 950 izlenme )
Reklamlar

İnönü'ye büyük ayıp!

Meclis'teki grup konuşmasında partilere seslenen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, İsmini anmayacağım dediği İnönü Üniversitesi'ni ikiye bölüp Turgut Özal Üniveristesi'ni kuracağız dedi.


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Kürsüden ölümünün 25. yıl dönümü sebebiyle 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı hatırlatan Erdoğan, Malatya’da Özal adına bir üniversite açacaklarını söyledi. İnönü Üniversitesi’nin öğrencilerinin ikiye bölünerek Turgut Özal Üniversite’sinin kurulacağını kaydeden Erdoğan “adını anmayacağım” diyerek İnönü demek yerine “mevcut üniversite” demeyi tercih etti.

İşte Erdoğan’ın o sözleri:

“8. Cumhurbaşkanımız siyaset ve millet adamı Turgut Özal’ı rahmetle yad ediyor mekanı cennet olsun diyorum. Türkiye’nin sancılı bir döneminde gerçekleştirdiği reformlarla ülkemizin önünü açan Özal’ın hizmetlerinin önemi vefatından sonra çok daha iyi anlaşılmıştır. Bu vesile ile şu müjdeyi de vermek isterim; rahmetli Özal’ın adını memleketinde yaşatmak için Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin kurulmasına karar verdik. İsmini anmayacağım oradaki mevcut üniversitenin öğrenci sayısı fazla. Onu ikiye böleceğiz ve böylece kuracağımız Turgut Özal Üniversitesi ile Malatya iki ayrı üniversiteye sahip olacak. Kuruduğumuz andan itibarende 30 bin civarında öğrencisi olacak. Mekan yer her şey hazır hemen adımı atacağız. YÖK bu konuda gereken çalışmayı tamamladı. Biliyorsunuz FETÖ Rahmetli Özal’ın adını istismar ederek Ankara’da bir üniversite açmıştı. Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin kurulmasıyla hem merhum Özal’a vefa borcumuzu ödemiş hem de FETÖ’nün bu istismarını tarihten kazımış oluyoruz.Üniversitemizin Malatya’mıza ve ülkemize şimdiden hayırı olmasını diliyorum.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/959501/inonu_ye_buyuk_ayip.html#

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trump aynı açıklamada hem tehdit etti hem de hak verdi! Ahmet Şık 'Darbeyi cemaat yapsa bile, kurumlarında çalışmak, himmet vermek suç olmaz. Suçsa, Rabbim beni affetsin' diyen Erdoğan suçludur !' Ankara kulislerini hareketlendirecek iddia: AKP’de ‘yeni parti’ istifaları! Hararetle Kanal İstanbul'u savunan AKP seçmeni, gerçeği öğrenince paramparça oldu !