Home
26 Ocak 2024 ( 5 izlenme )
Reklamlar

Lokanta ve restoranlarda fiyat listesi zorunluluğu başladı

Yeni yılın ilk gününden itibaren lokanta, restoran, kafe ve pastanelerde fiyat listelerinin giriş kapısı ve masalara konulması zorunlu hale geldi. Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmelikle uygulamaya başlanan bu düzenleme, işletmelerde fiyatlandırmanın şeffaf bir şekilde tüketicilere sunulmasını amaçlıyor.

Çoğu işletme bu karara uyarken, bazı iş yerlerinde fiyat bilgilerinin eksik olduğu görüldü. Tüketiciler, bu uygulamanın yerinde olduğunu belirtirken, bazı işletmeciler işlerinde düşüş yaşandığını ifade etti.

Fiyat listelerinin kapı girişine ve masalara konulması, tüketicilerin önceden bilgi sahibi olmalarını sağlayarak daha bilinçli tercihler yapmalarına olanak tanıyor. Ancak, işletmeler arasında fiyat dengesizliği olduğu ve bu uygulamanın işlerde düşüşe neden olduğu öne sürüldü.

Müşteriler, fiyat listesine bakarak oturmanın artık alışkanlık haline geldiğini söylerken, işletmeciler ise bu düzenlemenin işlerini olumsuz etkilediğini dile getirdi. Fiyatlandırma konusundaki şeffaflığın önemine vurgu yapan tüketiciler, bu uygulamanın kendileri için olumlu bir adım olduğunu belirttiler.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kızılay'dan İzmir'de büyük skandal! Tarihi geçmiş gıda ürünleri dağıtmışlar! Sağlıkta Şiddet Yasa Teklifi, AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi! Muhabirin Somali Cumhurbaşkanının oğluyla ilgili sorusuna Adalet Bakanının yanıtı: 'Gündem Filistin tamam mı, arkadaş!' Şaşkınlık yaratan görüntü: Beylikdüzü sahilde bir kişi dalgalar arasında namaz kıldı