Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Nisan 2018 ( 287 izlenme )
Reklamlar

İpek Arslantaş matematikte dünya şampiyonu!

Bahçeşehir Koleji Eskişehir Anadolu Lisesi öğrencisi matematik dalında dünya birincisi oldu.


Moskova’da düzenlenen Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na katılan Bahçeşehir Koleji Eskişehir Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Arslantaş, birincilik elde etti. Toplam 18 ülkeden 460 öğrencinin katıldığı Moskova Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na Eskişehir Bahçeşehir Koleji damga vurdu. Yarışmaya katılan tüm Bahçeşehir Koleji öğrencileri başarı belgesi alırken, 10. sınıf öğrencisi İpek Arslantaş birincilik elde etti.

Yarışmanın matematik ayağında zirvede bulunan Arslantaş, “Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'nda matematik dalında birinci olup, okulumu ve ülkemi başarıyla temsil ettiğim için çok gururluyum. Zaten yarışmayı duyduğumuzdan beri çok çalışıyorduk. Öğretmenlerimle beraber yarışma için çok emek verdik. Yarışmaya giderken derece yapma hedefine odaklanmamıştım ancak başarılı olacağımı biliyordum” dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2018/teknoloji/ipek-arslantas-matematikte-dunya-sampiyonu-2361589/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kolluk gücü gibi dernek... HÖH'ün üye sayısı açıklandı ÖSO'cular çok dertli! "Maaşımızı lira olarak almak istemiyoruz" Yeni 'havuz'un parası da devletten mi? Belediye başkanı sordu: 4 milyon 372 bin liramız nerede?