Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
15 Mart 2018 ( 608 izlenme )
Reklamlar

İşi önceden bitirecekler: Yüzde 16 sahte seçmen kaydı!

Bu işi sandıktan önce bitirecekler, tüm önlemlerini almış görünüyorlar. Önce şu belgeyi bir okuyun:
BAKIRKÖY İLÇE NÜFUSMÜDÜRLÜĞÜNE,

15.01.2014 

Yöneticisi bulunduğum Ataköy 5.Kısım 19 Mayıs Cad. 11 A8 bloktaYüksek Seçim Kurulu aracılığı ile eldeettiğimiz seçmen listesinde bulunan aşağıdakiyazılı olan kişiler apartmanımızdaoturmamaktadır. Seçmen listesindenbu kişilerin çıkarılması için gereğini saygılarımlaarz ederim.
A8 Blok Yöneticisi (....)
Apartmanda oturmayan seçmenler(26 kişi);
Fatma Soğukbulak, Ahu Aygün, SerapÜnal, Gülbeyaz Hayır, Okşan Hallaçoğlu,Kral Bürgehan Hallaçoğlu, Adem Tüysüz,Arife Koca, Nilay Gürsoy, Songül Yürümez,Yaşar Yürümez, Soner Özdinç, FulyaRızvanoğlu, Beser Koç Konak, ZümrütGüler, M. Cemil Yılmazlı, Yiğit Öztürk,Mehmet Çınar, Emrah Aktaş, Samet Aktaş,Rıdvan Acar, Zekiye Zerrin Tugan,Civan Dayangaç, Ahmet Sezgin, SaadetTürkay, Abdülkadir Dabakoğlu.”

Yüzde 16 sahte seçmen demek
Zaman, 2014 Mart’ında yapılan yerel seçimlerden iki ay önce. Apartmanlarınızıkontrol edin bilgisi İstanbul’da ve büyük kentlerde dolaşmakta ve CHP özellikle seçmenlerini böyle bir göreve çağırmaktadır. Kendi apartmanında bu sahtekârlığı yakalayınca Bakırköy Nüfus Müdürlüğü’ne gider “sorumlu yurttaş” (adı bende). Aldığı yanıt “biz bu konuile ilgilenmiyoruz” olunca CHP Bakırköy İlçe Başkanlığı’na listeyi verir, onlar da durumu Yüksek Seçim Kurulu’na bildireceklerini söylerler.
Sonraki seçimde bu kişiler listede yokmuş, ama son Referandum’da apartmanlarında fazladan 6 seçmen saptamışlar!
Apartmanda 160 seçmen yaşıyor, düşünün 26 sahte isim, yüzde 16 fazlaseçmen kaydı demek.
Yukarıdaki isimler gerçek kişiler de, gerçek kişilerin birer kopyaları (avatar’ı) da, veya uydurulmuş isimler de, yaşayan kişilerin isimlerine uydurulmuş da olabilir. Yüzer gezer de olabilirler, bir o sandıkta bir bu sandıkta veya çok sandıkta birden!

‘Sonuçları etkilemez’ sanısı
Eğer o zamanlar mümkün olduğunca çok sayıda liste kontrol edilseydi ve yaklaşık bir sahtekârlık oranı elde edilebilseydi ve bu yolda bir organizasyon örgütlenebilseydi, sahtekârlığın boyutu aşağı yukarı ortaya çıkardı. Bunu kimse yapmadı, CHP bile buna inanmadı veya ne kadar sahte isim yazabilirler ki, herseçimde böyle küçük sahtekârlıklarolur, bu ise genel oy oranını etkilemez, diye düşünmüş olabilirler...
Okurum diyor ki “belki de son dörtseçimdeki sahtekârlıklar ortaya çıkartılabilirdi.Benim mahallede genellikleaydın insanlar yaşar... Bir de Esenler yada Bağcılar’ı düşünün. Bu hileyi yıllardıryaptıklarını düşünüyorum. Bu insanlarınhakkıyla iktidarda bulunmadıklarınıbizzat gördüm. Hep beraber bu hileyiortaya çıkaralım... Acaba bu sahte seçmenlerbaşka yerlerde de oy kullanıyorolabilirler mi? Bir sahte seçmen timikurmuş görünüyorlar...”
Şimdi apartmanlardaki sahtekârları ortaya çıkarmak da iyice zorlaştı. Seçim Yasası’ndaki, seçmenleri farklı sandıklara dağıtma kararını tamamen bu amaçla aldılar: Sahtekârlığın izini sürmek zorlaşsın!

‘Öyle yüksek oy alacağız ki...’
CHP’deki anlayış “öyle yüksek oy alacağızki, sahtekârlıkları boşa gidecek”. Yok öyle bir şey. Gerçekleri bırakıp hayal peşinde koşmaktır bu, sandıklardan önce “Atı alıp Üsküdar’ı geçecekler”. Tüm planları seçimleri önceden kazanmışolmak üzerine kurdular. Adamlar seçim sonuçlarını, sandıktan önceki operasyonlarıyla sağlama alıyorlar.
Bu büyük oyunu şimdiden bozacak büyük bir karşı kampanya örgütleyebiliyor musunuz? Dünyaya duyurabiliyor musunuz? Neler yapılabiliri tüm uzmanlara tartıştırabiliyor musunuz, istatistikçileri, matematikçileri, nüfus bilimcileri ve ne var ne yok bu işten anlayanları toplayıp büyük bir toplantı düzenleyebiliyor musunuz...

İşi önceden bitirecekler
Sandıklar açılmadan işi bitirecekler. Zaten sandıklar üzerinde baskılar da ekstra getiri olacak iktidar için.
Yüksek Seçim Kurulu topu tamamen üzerinden attı. Görevini yaptı, damgasız oy pusulalarını meşrulaştırdı, önümüzdeki seçimlerde kendisine iletilecek olan, tüm sahtekârlıkları içeren listeleri, seçmen kütüğü diye ilan edecektir...
Defteri şimdiden dürülmüş olan muhalefet, seçimlere kadar ciddi bir şey yaptı yaptı, yoksa iktidarın “seçim sonucu iktidaroldu” görüntüsünü meşrulaştıracaktır.
Demokratik haklara şimdiden sahip çıkmanın gereği ve zorluğu ortada.

Orhan Bursalı

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/942807/isi_onceden_bitirecekler__Yuzde_16_sahte_secmen_kaydi.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Koca açıkladı : Toplam can kaybı 5.150'ye, vaka sayısı da 201.098'e yükseldi! Bizdeki yargı mensupları ve ABD'deki yargı mensupları ! Damat, ‘kriz sevdalılarını hüsrana uğrattık’ dedi… Dolar ve altın fiyatları yükselişine devam etti! MEB'te FETÖ’den boşaltılan alanda tarikatların güç mücadelesi devam ediyor