Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
12 Ekim 2018 ( 62 izlenme )
Reklamlar

IŞİD’in kafa kesen tekerlekli celladı, 2 karısıyla tutuklandı!

Kayseri'de, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından IŞİD terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan yabancı uyruklu 3'ü kadın, 7 şüpheliden Rusya Uyruklu Rashid Enikeev, Elana Rakhmanova, Suriye uyruklu Mahmud Şeyh Muhammed, Sümeyye Şeyh Muhammed, Ahmad Alakel ve Minah Muhammed Al Ali tutuklandı.


Enikeev’in (28), İdlib’den Türkiye’ye biri Rus, diğeri Suriyeli 2 karısıyla 3 ay önce geçtiği, 1 yıl önce girdiği silahlı çatışmada boynundan ve belinden yaralandığı için tekerlekli sandalyeye mahkum olduğu belirlendi.

IŞİD terör örgütüne yönelik operasyon için düğmeye basan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Mısır, Suriye ve Rusya uyruklu 3’ü kadın 7 kişiyi yakalayıp, gözaltına aldı. Uluslararası seviyede terörizm suçundan aranan Rusya Uyruklu Rashid Enikeev, Elana Rakhmanova, Suriye Uyruklu Mahmud Şeyh Muhammed, Sümeyye Şeyh Muhammed, Ahmad Alakel, Minah Muhammed Al Ali, Mısır Uyruklu Nada Ahmed M. yakalandı. Zanlılardan Nada hariç, 6 IŞİD üyesi Nöbetçi Sulh Ceza mahtkemesindte gece yarısı biten duruşma sonrası tutuklanarak Kayseri  Bünyan Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

DHA

DHA

RUS RASHID ENIKEEV ULUSLARARASI TERÖRİST


Kayseri’nin Talas ilçesinde yapılan aramada ve cep telefonlarında  çok sayıda sahte pasaport, dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirilen zanlılardan, geçirdiği trafik kazası sonrası sakat kaldığı ve tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunu ileri süren, ancak Irak’daki çatışmalar sırasında yaralandığı, boynuna ve beline platin takıldığı ortaya çıkan IŞİD üyelerinden Rashid Enikeev’in Uluslararası seviyede terörizm suçundan arandığı, halen IŞİD içinde faaliyet yürüttüğü, IŞİD terör örgütü tarafından GSM aracılığı ile örgüt içi kullanılan gizli haberleşme üzerinden örgüt üyelerine talimat verdiği, IŞİD terör örgütü içinde faaliyet yürütürken,  ölen terör örgütü mensuplarının eşlerini Suriye’den kaçak yollarla getirerek Türkiye’ye yerleştirdiği anlaşıldı.

DHA

DHA

KAYSERİ’DEN RUSYA VEYA FRANSA’YA GİDECEKLERDİ


Kayseri’de TEM polisinin yaptığı operasyonda yakalanan,  IŞİD terör örgütünün Göç ve Lojistik Komitesi Türkiye sorumlusu  ‘Abu Jafar’ kod adlı kişi ile irtibatlı olduğu Rusya vatandaşı, Rashid Enikeev, imam nikahlı Rus karısı Elana Rakhmanova, imam nikahlı eşi Suriye uyruklu Sümeyye Şeyh Muhammed ile birlikte sahte pasaportlarla sınırdan geçerek Kayseri’ye geldikleri ve Talas ilçesindeki bir eve 3 ay önce yerleşip, Rusya ve Fransa’ya gitmek için fırsat kolladıkları öğrenildi. Rashid Enikeev’in Rus imam nikahlı eşinin Rusya’da Üniversite öğrenimini yarıda bırakarak IŞİD örgütüne katıldığı de belirlendi.

İmam nikahlı Rus eşi Elana Rakhmanova - DHA

İmam nikahlı Rus eşi Elana Rakhmanova – DHA

(DHA)


https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/uluslararasi-duzeyde-aranan-isid-militani-2-karisiyla-tutuklandi-2676208/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DSP itiraf etti! "CHP’nin oylarını böldüğümüz için iktidar tarafından bize destek var" Atatürk’ün ilk heykelinin tepki çeken hali! Sağlık Bakanlığı açıkladı: Türkiye’deki corona virüsü vaka sayısı 13 bin 531'e, can kaybı ise 214'e yükseldi! Hüsnü Mahalli: Gerçekten bu işte bir iş var