Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
23 Haziran 2018 ( 108 izlenme )

İYİ Parti'ye bir saldırı daha!

Seçim çalışmaları boyunca engellemelere ve saldırılara uğrayan İYİ Parti, Esenyurt ve Arnavutköy'de yine saldırıya uğradı...


Yeni Çağ gazetesinin haberine göre 24 Haziran seçimleri için son saatlere girilirken İYİ Parti'ye saldırılar devam ediyor. Seçim çalışmaları boyunca birçok engelleme ve saldırıyla karşılaşan İYİ Parti'nin İstanbul'daki mitinglerine saldırı girişimleri oldu. Esenyurt'ta seçim otobüs saldırıya uğrarken, Arnavutköy'de ise parti standının etrafı belediye zabıtaları tarafından sarıldı. 

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Esenyurt mitinginde Bahçelievler İYİ Parti Gençlik Teşkilatı’nın seçim otobüsüne saldırı düzenlendi.

Miting sırasında park halindeki seçim otobüsünün kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıya uğradığı ve aracın bütün camlarının taşlarla kırıldığı görüldü.

Miting sırasında gerçekleşen saldırıda otobüste kimsenin bulunmaması saldırının daha büyük boyutlara ulaşmasına engel odu.

ÖZDAĞ'DAN SERT TEPKİ

Öte yandan İYİ Parti’nin Arnavutköy’deki bir standının da zabıta görevlileri tarafından kapatılmak istenmesi üzerine gerginlik yaşandığı bildirildi. Zabıta görevlilerin standı kapatmaya çalışmalarına vatandaşların da tepki göstermesiyle yaşanan gerginliğin ardından olay yerine gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Strateji, İletişim, Propaganda ve Tanıtımlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Biz İYİ Parti olarak seçimlerin herhangi bir şiddet çıkmadan sahtekarlık yapılmadan gerçekleşmesini istiyoruz. Şu ana kadar adil bir seçim süreci gerçekleşmedi. Bugün de bunun en açık örneklerinden birini bugün görüyoruz. İYİ Parti’nin bir standına yapılan etkili bir propaganda çalışması dahi AKP tarafından hedef alındı ve ablukaya alındı. Biz burayı boşaltmasını da biliriz ama konuşarak çözülmesinden yanındayız.

AKP yetkililerine de sesleniyorum bu tarz olaylara izin vermeyin. Bu Türkiye’ye fayda getirmez. Çekin bu gençleri buradan. Biz sadece propaganda hakkımızı kullanıyoruz.

https://odatv.com/iyi-partiye-bir-saldiri-daha-22061838.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir