Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
13 Nisan 2019 ( 174 izlenme )
Reklamlar

Maltepe'de sayım sürüyor: İşte son durum


İstanbul seçimlerinin sonuçlarında gözler Maltepe'de yapılan yeniden sayıma kilitlendi. Dün akşam saatlerinde AKP ve MHP'lilerin salona girmesiyle duran sayımlar, bugün yeniden başladı. İşte sayımlarda son durum...


Sabaha kadar devam etmesi beklenen sayım partiler arasındaki tartışma nedeniyle sayım durmuştu. Saat 08.00'da başlayacağı belirtilen sayım 1 saat gecikmeyle başladı. Hakim kararıyla sadece isimleri okunanlar içeri alındı.

Saat 20.25 itibariyle Maltepe'deki 1089 sandığın 674'ünün sayımı tamamlandı. Sayım işlemine iki kurulla başlanmıştı. CHP'lilerin talebi üzerine bu sayı 12'ye çıkarılmıştı.

Gerginlik çıkmıştı

Maltepe İlçe Seçim Kurulu’ndaki Sandık Sayım Kurulu sayısını ve sayımı hızlandırmak istemesine tepki gösteren MHP’li ve AKP’liler, sayım alanına topluca girerek çalışmaları durdurmuştu. Yaşanan gerginliğin ardından YSK İlçe Seçim Kurulu sayıma ara vermişti.

Sandıkların 700'ü sayıldı

CHP'li eski vekil Barış Yarkadaş, Maltepe'deki oy sayımına ilişkin son durumu Twitter hesabından paylaştı.

Barış Yarkadaş'ın paylaşımı şöyle:

"Saat 23.20... Maltepe'deki 1089 sandığın 700'ünün sayımı bitti. Geride yeniden sayılacak olan 389 sandık kaldı.

AKP ile MHP'nin anlamsız ve sonuç alınamayacak ısrarından dolayı onlarca insan Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde oy saymaya devam ediyor."

Fark 13 Bin 935

CHP'li İmamoğlu, saat 20.43 itibariyle 13.943 oy önde. Yıldırım'a şu ana dek sayılan sandıklardan 173 oy ilave edildi. CHP'li Barış Yarkadaş'ın aktardığına göre kalan 415 sandığın sayımının pazartesi günü öğlen bitmesi bekleniyor.

CHP'li Bülent Tezcan sayımla ilgili olarak şu bilgiyi verdi: 

Şu an sayım yapan 12 ekip var. Sayının 36'ya çıkarılmasını istemiştik. Mevcut bu durumda sayımın tüm hafta sonu devam edeceğini düşünüyoruz. Dün yaşananlardan sonra gazetecilerden sadece TRT ekibi içeri alındı. Halkın vergileriyle ayakta kalan bir kurum ancak havuz medyasının parçası gibi hareket ediyor. Biliyoruz gerçeği örtmeye kimsenin gücü yetmez.

https://halktv.com.tr/yerel-secim-2019/maltepede-sayim-suruyor-iste-son-durum-390700h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Gardırop Atatürkçüleri" nasıl ortaya çıktı Emperyalizm karşıtı bildiri dağıtımına AKP'liler saldırdı! Jandarma, laik Cumhuriyet için değil, din için savaştığını açıkladı: Ordu cihat yapıyor! Erdoğan '1000 köy ele geçirildi' demişti. Peki Afrin'in kaç köyü var?