Home
11 Ağustos 2023 ( 8 izlenme )
Reklamlar

Rusya: ABD'nin Ukrayna ile ilgili açıklamaları stratejilerinin başarısız olduğunu gösteriyor

Rusya: ABD'nin Ukrayna ile ilgili açıklamaları stratejilerinin başarısız olduğunu gösteriyor

Washington'daki Rusya büyükelçiliği, ABD'nin Ukrayna politikasına yönelik azalan halk desteğine rağmen askeri yardımın devam etmesi gerektiği yönündeki açıklamaların aslında ABDUkrayna stratejisinin başarısız olduğunun kabulü olduğunu söyledi.

Washington'daki Rusya büyükelçiliğinin Telegram hesabından yapılan açıklamada, "ABD'nin Ukrayna politikasına yönelik kamuoyu desteğindeki gözle görülür düşüşe rağmen, Beyaz Saray yetkilisinin Ukrayna'ya yardımın devam edeceğine dair yeni açıklaması dikkatimizi çekti." Kiev'e mümkün olan her şekilde ve en önemlisi de yeni silahların tedarikine yardım etme ihtiyacı, Washington'un Ukrayna'nın stratejisinin başarısız olduğunu kabul etmesinden başka bir şey değildir. Yine de Amerikalılar, her şeyin yolunda ve plana göre gittiğini iddia etmeye devam ediyor. Ancak ABD içinde bile ABD'nin açıkladığı karşı taarruzu başarısız bulan uzmanların sayısı artıyor." denildi.

Açıklamada, "Washington halkını Ukrayna krizi konusunda kararını vermeye çağırıyoruz" denildi. Rusya'ya karşı savaş alanında zafer hayali hedefi doğrultusunda atılan tüm adımların sadece çatışmanın tırmanmasına ve yeni kayıplara yol açmasını talep ediyoruz" denildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu’ndan AKP’li vatandaşa ders gibi yanıt! 'Türkiye’de bir belediye PKK’lıyı işe alacak da benim devletim nerede, niye gelip tutuklamıyor onu. Senin beynin tutulmuş!' Alparslan Türkeş’in kızından 4 Nisan'da Sinan Ateş isyanı 500 TL'ye fiş kesip muska yazan 'şeyh'e dava İl Hıfzıssıhha Kurulu açıkladı! 3 mahalle ile 34 bina karantinaya alındı!